Romelu Lukaku wypchnięty do Chelsea przez właściciela Interu Mediolan?! Simone Inzaghi tłumaczy

Romelu Lukaku wypchnięty do Chelsea przez właściciela Interu Mediolan?! Simone Inzaghi tłumaczy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Romelu Lukaku zaszokował niejednego kibica Interu Mediolan, kiedy zdecydował się podpisać umowę z Chelsea FC. Za decyzją o sprzedaży miał stać właściciel klubu, trener Simone Inzaghi wyjaśnia jednak, że było nieco inaczej.

Odejście Belga wywołało w obozie „Nerazzurrich” niemały szok. W klubie nie wiodło się najlepiej pomimo zdobytego mistrzostwa Włoch, co poskutkowało rozwiązaniem umowy przez trenera, Antonio Conte. Lukaku tymczasem wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do zespołu, z czasem jednak zmienił zdanie i zdecydował się na transfer do Chelsea.

Włoskie media relacjonowały sprawę jako inicjatywę właściciela klubu, Stevena Zhanga. Chińczyk miał uznać, że sprzedaż snajpera pozwoli chwilowo zapomnieć o problemach finansowych, czym rzekomo rozwścieczył zarówno trenera, Simone Inzaghiego, któremu obiecano sprzedaż tylko jednej gwiazdy (Achrafa Hakimiego), jak i dyrektorów - Giuseppe Marottę i Piero Ausilio.

Choć dziennikarze informowali, że Lukaku również chętnie przenosi się z powrotem do ekipy „The Blues”, cała wina za transfer spoczęła na barkach Zhanga. Według relacji Simone Inzaghiego sprawa wyglądała jednak nieco inaczej.

- Nie spodziewaliśmy się odejścia Lukaku - powiedział trener w rozmowie z dziennikarzami.

- W ogóle tego nie planowaliśmy. Razem z Marottą i Ausilio robiliśmy co w naszej mocy, by przekonać go do pozostania, on był jednak bardzo pewny swego.

- Bardzo ceniłem sobie pracę z nim na treningach, szybko zrozumiałem, dlaczego jest tak lubiany w szatni i dlaczego Chelsea tak dużo na niego wydała. To niesamowity piłkarz, ale podjął swoją decyzję. Podszedł do mnie i bardzo szczerze oraz grzecznie wyjaśnił mi, że gra dla Chelsea to jego marzenie, że jest zdecydowany. Dyrektorzy przez półtorej dnia próbowali odwieść go od tej decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy