Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji

Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | La Gazzetta dello Sport

Chelsea nie odpuszcza tematu ponownego nawiązania współpracy z Romelu Lukaku i zamierza wkrótce wystosować za niego kolejną ofertę - przekonuje Gianluca Di Marzio.

Dziennikarze „The Athletic” poinformowali w poniedziałkowe popołudnie, że Inter Mediolan zdążył już odrzucić dwie oferty za reprezentanta Belgii ze strony „The Blues”.

Nieco później szczegóły tej ostatniej propozycji ujawnił Gianluca Di Marzio, który przekonywał, że ekipa ze Stamford Bridge była gotowa wyłożyć 100 milionów euro na środkowego napastnika i dorzucić do całej operacji Marcosa Alonso.

Taki olbrzymi zastrzyk gotówki dla „Nerazzurrich” nie okazał się jednak wystarczający do tego, aby zmienili oni swoje nastawienie do osoby 28-letniego zawodnika.

Klub z Londynu pomimo takiego klarownego stanowiska ze strony mistrza Włoch nie jest jednak skłonny do opuszczenia tematu transferu Romelu Lukaku i w niedalekim czasie zamierza wystosować kolejną ofertę za środkowego napastnika.

Wspomniany Di Marzio uważa, że tym razem będzie ona opiewała na 120 milionów euro i nie będzie zawierała już karty zawodniczej Marcosa Alonso oraz żadnego innego gracza Chelsea, co oznaczałoby dokonanie największej transakcji w historii Premier League i Serie A (obecnie ten rekord należy do Paula Pogby, który zamienił Juventus na Manchester United za 105 milionów euro w 2016 roku).

Inter będzie musiał się nad nią poważnie zastanowić w obliczu wciąż istniejącej dziury w budżecie, której nie załatało odejście Achrafa Hakimiego do Paris Saint-Germain za 60 milionów euro.

Obeznany w temacie transferów dziennikarz dodaje również, że cała operacja będzie w dużej mierze zależeć od decyzji 28-letniego zawodnika, który do tej pory nie palił się do przedwczesnego zakończenia współpracy z zespołem z Mediolanu.

Perspektywa powrotu do Anglii, podwyżka zarobków oraz gwarancja walki o najwyższe cele na krajowym oraz europejskim podwórku mogą go jednak skłonić do zmiany stanowiska.

Nieco wcześnie „La Gazzetta dello Sport” podała, że „The Blues” są w stanie zapewnić Lukaku zarobki sięgające 15 milionów euro netto na sezon.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy