Ronaldinho bojkotuje mecze reprezentacji Brazylii na Copa América

2024-06-15 09:32:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ronaldinho bojkotuje mecze reprezentacji Brazylii na Copa América Fot. Delmiro Junior / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Cartoloucos [YouTube]

W rozmowie przeprowadzonej dla youtube'owego kanału Cartoloucos Ronaldinho nie ukrywał, że nie jest zwolennikiem obecnej reprezentacji Brazylii. Nadmienił też, że nie zamierza oglądać żadnego spotkań z ich udziałem podczas Copa América 2024.

Legendarny boiskowy magik, raczący piłkarski świat swoimi umiejętnościami na początku stulecia między innymi jako piłkarz FC Barcelony oraz „Canarinhos”, zapowiedział, że nie będzie nawet duchowo towarzyszył kadrze narodowej dowodzonej przez Dorivala Júniora. 44-latek kompletnie nie „kupuje” reprezentacji w obecnej wersji.

– Sprawy nie układają się dobrze. Drużynie brakuje determinacji, poświęcenia. Brakuje wszystkiego: zapału, radości. Muszą dobrze zagrać, więc nie zamierzam oglądać żadnego meczu z ich udziałem. Odpuszczam to – zapowiedział zdobywca Złotej Piłki z 2005 roku.

Pięciokrotny triumfator mistrzostw świata kiepsko radzi sobie w eliminacjach do mundialu w 2026. Po raz pierwszy od 60 lat zdarzyła się sytuacja, aby w jednym roku kalendarzowym drużyna zanotowała więcej porażek (pięć) niż zwycięstw (trzy).

W strefie CONMEBOL plasuje się dopiero na szóstej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów.

Trochę więcej optymizmu w serca kibiców wlewa forma podczas spotkań towarzyskich. Brazylia nie przegrała ani razu, a pokonała między innymi Anglię oraz Meksyk.

Rywalizację podczas turnieju zaplanowanego w Stanach Zjednoczonych rozpocznie w nocy z 24 na 25 czerwca czasu polskiego spotkaniem z Kostaryką. Poza tym w grupie D o punkty powalczą przeciwko Paragwajowi i Kolumbii.