Ronaldinho w mocnych słowach o reprezentacji Brazylii. „Nie obejrzę żadnego meczu!”

2024-06-15 18:35:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ronaldinho w mocnych słowach o reprezentacji Brazylii. „Nie obejrzę żadnego meczu!” Fot. Delmiro Junior / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Ronaldinho [Instagram]

Ronaldinho na Instagramie napisał o swoich wątpliwościach dotyczących reprezentacji Brazylii przed Copa América.

Reprezentacja Brazylii w ostatnim sprawdzianie przed Copa América zremisowała 1:1 ze Stanami Zjednoczonymi. Nie było to porywające w opinii wielu spotkanie drużyny „Canarinhos”. Podobne zdanie ma Ronaldinho.

„Koniec ludziska, mam dość. To smutny moment dla tych, którzy kochają brazylijską piłkę nożną. Coraz trudniej jest znaleźć ducha do oglądania meczów. To chyba jedna z najgorszych drużyn ostatnich lat, nie ma szanowanych liderów, tylko średnich graczy dla większości. Śledzę futbol od dziecka, długo przed tym, jak myślałem o zostaniu graczem, i nigdy nie widziałem tak złej sytuacji jak ta. Brak miłości do koszulki, brak odwagi i najważniejsze - piłki nożnej” - napisał Ronaldinho.

„Powtarzam, nasz występ był jedną z najgorszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem. Taka szkoda. Dlatego ogłaszam moją rezygnację. Nie będę oglądać żadnego meczu Copa América ani świętować żadnego zwycięstwa.”

Największe problemy reprezentacji Brazylii zaczęły się po tym, jak z funkcji selekcjonera po mundialu w Katarze odszedł Tite. Brazylia od tego czasu nie była w stanie go zastąpić. W trzech meczach kadrę poprowadził Ramon Menezes, w sześciu Fernando Diniz, a w czterech meczach aktualny trener - Dorival Júnior. Ostatni z nich ma do tej pory obiecujący bilans - dwie wygrane i dwa remisy.

Brazylia na Copa América zagra w grupie z Kostaryką, Paragwajem i Kolumbią. Jak zawsze „Canarinhos” walczyć będą o końcowy triumf.