Ronaldo wskazał następcę Tite. Zaskakujący wybór

Ronaldo wskazał następcę Tite. Zaskakujący wybór fot. JP PARIENTE/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Ronaldo wprowadził do dyskusji kwestię zatrudnienia Fernando Diniza z Fluminense na stanowisku selekcjonera reprezentacji Brazylii w miejsce Tite.

„Canarinhos” pożegnali się niespodziewanie z mundialem na fazie ćwierćfinałowej po poniesieniu porażki z Chorwacją.

To potknięcie spowodowało podjęcie natychmiastowej decyzji przez Tite o zrezygnowaniu z możliwości pełnienia funkcji selekcjonera reprezentacji Brazylii.

W tej sytuacji przedstawiciele tamtejszego związku zostali zmuszeni do rozejrzenia się za nowym sternikiem kadry.

W mediach pojawili się już wielu potencjalnych kandydatów do zajęcia miejsca 61-latka. Wśród nich znalazł się także niespodziewany faworyt słynnego Ronaldo w osobie Fernando Diniza z Fluminense.

Brazylijczyk nie może pochwalić się osiągnięciem żadnego sukcesu w dotychczasowej karierze szkoleniowej, mimo że odpowiadał już łącznie za rezultaty aż jedenastu zespołów, w tym paru kilkukrotnie.

Ten aspekt nie przeszkadza jednak futbolowej legendzie, bo dostrzega ona inne walory 48-letniego trenera.

- Myślę, że ludzie będą zaskoczeni. Z tej listy rozważyłbym Fernando Diniza. Sądzę jednak, że grono potencjalnych kandydatów jest większe, szczególnie tych z zagranicy, ale Fernando Diniz na pewno byłby atrakcyjną opcją. To gość, który robi show. Jego drużyny potrafią ładnie grać. Wiele osób może go kwestionować, bo nie zdobył żadnego tytułu, ale uważam, że to dobry szkoleniowiec - powiedział były wybitny napastnik.

***

Pep Guardiola na radarze Brazylijczyków

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy