Rosja wystartuje w wielkim turnieju w 2024 roku?! Federacja ma też trzy scenariusze na przyszłość

Rosja wystartuje w wielkim turnieju w 2024 roku?! Federacja ma też trzy scenariusze na przyszłość fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Championat

Rosyjski Związek Piłki Nożnej przystąpił do starań zmierzających do wzięcia udziału przez „Sborną” w Copa América w 2024 roku - poinformował „Championat”.

Wszystkie rosyjskie drużyny piłkarskie zostały wykluczone na czas nieokreślony z rywalizacji w rozgrywkach organizowanych przez UEFA oraz FIFA w związku z wypowiedzeniem wojny Ukrainie przez prezydenta Władimira Putina.

Podjęcie tej decyzji pozbawiło między innymi „Sborną” szansy wzięcia udziału w barażach o awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata, co nie spotkało się z aprobatą władz tamtejszego futbolu i wysunięciem oskarżeń przeciwko europejskiej oraz światowej federacji o mieszanie sportu do polityki.

Na tym działacze miejscowego związki nie poprzestali i złożyli stosowne odwołania do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, w którym domagają się uznania ich racji.

W międzyczasie przedstawiciele rosyjskiej federacji prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu przywrócenie ich klubów oraz reprezentacji do międzynarodowej rywalizacji.

Na tym polu na najwyższych szczeblach w kraju agresora są w dalszym ciągu rozpatrywane trzy opcje. Pierwsza dotyczy dalszego przeczekania trwającej sytuacji w nadziei na przywrócenie Rosji pełnoprawnego członkostwa w UEFA oraz FIFA, druga zakłada opuszczenie pierwszego związku na rzecz dołączenia do Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej i występowania w tamtejszych turniejach (na przykład Pucharze Azji czy Azjatyckiej Lidze Mistrzów), a ostatnia stworzenia własnych imprez z udziałem „zaprzyjaźnionych krajów”.

Dziennikarze „Championatu” przekonują ponadto, że wysłannicy tamtejszego związku nawiązali kontakt z CONMEBOL w celu wybadania swoich szans na wzięcie udziału w... Copa América w 2024 roku.

Gospodarzem turnieju, który ma odbyć się na przełomie czerwca i lipca, jest Ekwador. Ugości on na swoim terenie wszystkie reprezentacje z Ameryki Południowej i przynajmniej dwóch lub maksymalnie sześciu zaproszonych gości. Zazwyczaj były nimi ekipy z strefy CONCACAF lub AFC, a teraz może także Rosja.

CONMEBOL nie komentuje na razie całej sprawy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy