Rosja zachwycona, świat oburzony. Reprezentant Kamerunu zaszokował... butami

Rosja zachwycona, świat oburzony. Reprezentant Kamerunu zaszokował... butami fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Kamerun nie zaczął najlepiej Mistrzostw Świata, ulegając w ważnym spotkaniu ze Szwajcarią. Przebieg czwartkowego meczu został przykryty skandalem, który wywołał Gaël Ondoua. 27-latek wystąpił z rosyjską flagą na butach. 

Podopieczni legendarnego w kraju Rigoberta Songa po ostatniej porażce w grupie znacznie utrudnili sobie sytuację. „Nieposkromione Lwy” mogą zostać bardzo szybko poskromione, gdyż wpadka z Serbią przekreśli praktycznie ich szanse na awans.

Pięciokrotni mistrzowie Afryki we wspomnianej konfrontacji ze Szwajcarią zaprezentowali się słabo, obniżając znacznie loty w drugiej połowie. W 37. drużynie rankingu FIFA szczególnie na Al. Janoub Stadium „brylował” Gaël Ondoua, który wzbudził kontrowersje swym obuwiem.

Piłkarz Hannoveru 96 umieścił na butach dwie flagi - kameruńską i rosyjską. Oczywiście, ten drugi ozdobnik nie przypadł wszystkim do gustu.

27-letni pomocnik z Yaoundé swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Lokomotiwu Moskwa, trafiając następnie do innego potentata tamtejszej piłki - CSKA Moskwa.

Swoją rosyjską przygodę zakończył w 2019 roku. Wszechstronny zawodnik opuścił wówczas upadające Anży Machaczkała. Co ciekawe, przedtem bronił przez chwilę barw ukraińskiej Zorii Ługańsk.

Jedyny zawodnik z rosyjskim paszportem na mundialu od wielu lat wyraża swoje przywiązanie do mocarstwowej federacji. Lewonożny piłkarz w ubiegłych latach wyrażał nawet chęć reprezentowania tego kraju na arenie międzynarodowej, lecz nigdy nie otrzymał takie propozycji.

- Jestem w 95 procentach Rosjaninem, a reszta to mój kolor skóry. Od najmłodszych lat marzyłem o grze dla Rosji i kibicowałem jej na wielkich turniejach. Chcę jej się odwdzięczyć za to, co dla mnie zrobiła. Rosja jest moim domem. Tam dorastałem i tam mieszkam i po zakończeniu kariery tam wrócę. Nie boję się niczego. Czuję się wolnym człowiekiem. To mój dom i nigdy z tego nie zrezygnuje - powiedział niedawno pięciokrotny reprezentant Kamerunu w rozmowie z portalem championat.com.

Oczywiście, taka postawa 27-latka przypadła do gustu kibicom z Rosji, którzy na wskutek decyzji FIFA nie mogą oglądać na Mistrzostwach Świata swych ulubieńców. Ci w internecie wspierają Gaëla Ondouę.

„Zawsze pamiętaj o miejscu, w którym się wychowałeś. Ondua, trzyma się tej mądrości” - skomentował całą sytuację rosyjski portal Match TV.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy