Rosyjski sędzia zawieszony przez UEFA na 90 dni. Jest podejrzany o przekupstwo [OFICJALNIE]

Rosyjski sędzia zawieszony przez UEFA na 90 dni. Jest podejrzany o przekupstwo [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Sport24.ru

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA postanowiła zawiesić rosyjskiego sędziego Siergieja Łapoczkina na okres 90 dni.

Blisko 40-letni Rosjanin jest arbitrem międzynarodowym FIFA od 2013 roku. W swojej dotychczasowej karierze prowadził mecze eliminacji do Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy mistrzostw świata. Na co dzień sędziuje w Priemjer-Lidze, w której nierzadko podejmuje kontrowersyjne decyzje.

W związku z błędami popełnionymi w meczu Spartak Moskwa - Lokomotiw Moskwa (1:1) z listopada 2020 roku, po zakończeniu zawodów został on przebadany wariografem. Miało to związek z podejrzeniami o udział w obstawianiu wyników.

Teraz UEFA postanowiła zawiesić Siergieja Łapoczkina na 90 dni, przy czym okres karencji rozpoczął się już 25 marca. W komunikacie prasowym europejska unia piłkarska informuje, że decyzję podjęto w związku z podejrzeniem o przekupstwo, sędziowanie zawodów w celu uzyskania korzyści dla siebie lub osób trzecich oraz niepoinformowanie władz o złożeniu mu propozycji wpłynięcia na wynik zawodów.

Jak donosi Sport24.ru, mecz, o którym mowa, to starcie 2. rundy eliminacji do Ligi Europy z udziałem łotewskiego FK Ventspils i francuskiego Girondins Bordeaux z 2018 roku. Nakłaniać do przekupstwa mieli go przedstawiciele tej pierwszej ekipy, ale finalnie zawody wygrała drużyna znad Sekwany.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy łotewscy śledczy znaleźli w telefonie jednego z zatrzymanych zapis rozmowy z Łapoczkinem. Następnie informacja ta trafiła do UEFA, czego konsekwencją jest zawieszenie sędziego w obszarze jakiekolwiek działalności związanej z piłką nożną.

Na Łotwie proceder obstawiania spotkań i przekupywania sędziów to niemal codzienność.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy