Rosyjski sędzia zawieszony przez UEFA na 90 dni. Jest podejrzany o przekupstwo [OFICJALNIE]

Rosyjski sędzia zawieszony przez UEFA na 90 dni. Jest podejrzany o przekupstwo [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Sport24.ru

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA postanowiła zawiesić rosyjskiego sędziego Siergieja Łapoczkina na okres 90 dni.

Blisko 40-letni Rosjanin jest arbitrem międzynarodowym FIFA od 2013 roku. W swojej dotychczasowej karierze prowadził mecze eliminacji do Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy mistrzostw świata. Na co dzień sędziuje w Priemjer-Lidze, w której nierzadko podejmuje kontrowersyjne decyzje.

W związku z błędami popełnionymi w meczu Spartak Moskwa - Lokomotiw Moskwa (1:1) z listopada 2020 roku, po zakończeniu zawodów został on przebadany wariografem. Miało to związek z podejrzeniami o udział w obstawianiu wyników.

Teraz UEFA postanowiła zawiesić Siergieja Łapoczkina na 90 dni, przy czym okres karencji rozpoczął się już 25 marca. W komunikacie prasowym europejska unia piłkarska informuje, że decyzję podjęto w związku z podejrzeniem o przekupstwo, sędziowanie zawodów w celu uzyskania korzyści dla siebie lub osób trzecich oraz niepoinformowanie władz o złożeniu mu propozycji wpłynięcia na wynik zawodów.

Jak donosi Sport24.ru, mecz, o którym mowa, to starcie 2. rundy eliminacji do Ligi Europy z udziałem łotewskiego FK Ventspils i francuskiego Girondins Bordeaux z 2018 roku. Nakłaniać do przekupstwa mieli go przedstawiciele tej pierwszej ekipy, ale finalnie zawody wygrała drużyna znad Sekwany.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy łotewscy śledczy znaleźli w telefonie jednego z zatrzymanych zapis rozmowy z Łapoczkinem. Następnie informacja ta trafiła do UEFA, czego konsekwencją jest zawieszenie sędziego w obszarze jakiekolwiek działalności związanej z piłką nożną.

Na Łotwie proceder obstawiania spotkań i przekupywania sędziów to niemal codzienność.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy