Rúben Neves z głośnym powrotem do Premier League już tej zimy?!
2023-10-27 14:34:16; Aktualizacja: 2 lata temu
Newcastle United rozważa wypożyczenie w zimowym okienku Rúbena Nevesa z saudyjskiego Al-Hilal – informuje talkSPORT.
26-letni Portugalczyk w drużynie „Srok” miałby zastąpić Sandro Tonalego, który został zawieszony na dziesięć miesięcy za obstawianie meczów u nielegalnych bukmacherów.
Oba wymienione kluby należą do Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, co z pewnością będzie sprzyjało prowadzeniu negocjacji.
Transfer definitywny środkowego pomocnika raczej nie wchodzi w grę z powodu ograniczeń wynikających z Finansowego Fair Play.Popularne
Rúben Neves trafił do Al-Hilal w lipcu bieżącego roku za 55 milionów euro. W barwach tego zespołu rozegrał dotychczas 13 spotkań. Strzelił gola w pucharowym meczu z drugoligowym Al-Jabalain oraz zanotował asystę przy trafieniu Aleksandara Mitrovicia przeciwko Al-Khaleej w Saudi Pro League.
Wcześniej przez sześć sezonów był związany z Wolverhampton Wanderers, z którym wywalczył awans do Premier League. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii zgromadził 177 występów, a jego dorobek to 21 bramek i dziewięć asyst.
Rozegrał ponadto 44 spotkania w reprezentacji Portugalii, jednak w narodowych barwach jeszcze ani razu nie trafił do siatki. W eliminacjach do EURO 2024 zaliczył trzy ostatnie podania.









![Ma 118 występów w Ekstraklasie, teraz musi szukać nowego klubu [OFICJALNIE]](img/photos/113721/170x113/daniel-dziwniel.jpg)









![Ma 118 występów w Ekstraklasie, teraz musi szukać nowego klubu [OFICJALNIE]](img/photos/113721/90x60/daniel-dziwniel.jpg)










