Rzecznik Karabachu nawoływał do zabicia wszystkich Ormian. OFICJALNIE: Stanowcza reakcja UEFA

Rzecznik Karabachu nawoływał do zabicia wszystkich Ormian. OFICJALNIE: Stanowcza reakcja UEFA fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA postanowiła tymczasowo zawiesić Nurlana Ibrahimova w wykonywaniu przez niego jakichkolwiek czynności związanych z piłką nożną. To efekt skandalicznego wpisu umieszczonego przez rzecznika Karabachu w mediach społecznościowych.

Konflikt zbrojny pomiędzy Azerbejdżanem a Armenią o Górski Karabach wciąż nie został zażegnany.

Co prawda oba kraje zawarły już kilkukrotnie tymczasowy rozejm, ale nie potrafiły go przestrzegać przez choćby kilka dni i w dalszym ciągu ostrzeliwują swoje pozycje, w których ginie ludność cywilna.

Cały świat, a w szczególności sąsiedzi obu państw, uważnie przyglądają się sytuacji w regionie i liczą na uspokojenie się sytuacji.

O to może być jednak bardzo trudno przez między innymi skandaliczne komentarze pojawiające się w mediach społecznościowych, które nawołują do dalszej eskalacji napięć pomiędzy Azerbejdżanem a Armenią.

Na umieszczenie jednego z nich zdecydował się nawet rzecznik prasowy Karabachu - Nurlan Ibrahimov, nawołując wprost do wymordowania wszystkich Ormian.

„My [Azerowie] musimy zabić wszystkich Ormian - dzieci, kobiety i osoby starsze. Musimy je zabić bez robienia jakiejkolwiek selekcji. Bez żalu i współczucia” - napisał przedstawiciel czołowego klubu w Azerbejdżanie.

Niedługo później Ibrahimov usunął wpis. Ten został jednak szybko skopiowany i rozpowszechniony, dlatego rzecznik prasowy Karabachu nie uniknie konsekwencji, a te wobec niego zaczęła wyciągać już między innymi UEFA.

„Nurlan Ibrahimov otrzymał tymczasowy zakaz wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z piłką nożną ze skutkiem natychmiastowym do czasu podjęcia przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA decyzji co do meritum sprawy, zgodnie z art. 49 regulaminu dyscyplinarnego UEFA, w związku z naruszeniem art. 14 (zachowanie rasistowskie i inne zachowania dyskryminujące) i 11 (zasady ogólnego postępowania)” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Legia Warszawa: Michał Karbownik odchodzi już teraz Legia Warszawa: Michał Karbownik odchodzi już teraz Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy