Rzeźniczak o swoim transferze i nie tylko: Przykro mi, że tak jest

Rzeźniczak o swoim transferze i nie tylko: Przykro mi, że tak jest
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Jakub Rzeźniczak opowiedział w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” o swoim transferze do Karabachu i skomentował obecną sytuację w Legii Warszawa.

Początkowo przeprowadzka 30-letniego obrońcy z drużyny mistrza Polski do Azerbejdżanu nie była postrzegana zbyt pozytywnie. Rzeźniczak wraz z kolegami z nowego zespołu dojść szybko udowodnił niedowiarkom, że był to dobry krok. Dziewięciokrotny reprezentant Polski awansował bowiem do fazy grupowej Ligi Mistrzów i lada moment będzie miał możliwość zmierzyć się w niej z Chelsea.


- Muszę podziękować trenerowi Magierze, Michałowi Żewłakowowi i prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu, bo dostając ofertę zapytałem, czy Legia puści mnie za darmo, tak jak chciał Karabach. Zastanowili się i powiedzieli, że za to ile jestem w klubie i ile z Legią osiągnąłem nie będą mi robić żadnych problemów z odejściem. I rzeczywiście - mogłem odejść za darmo - zdradził Rzeźniczak.


- Na zarobki rzeczywiście nie mogę narzekać, a jeśli chodzi o premie, to dostaliśmy bardzo godne pieniądze, choć tu Legia i Karabach wypadły podobnie. W Legii podział premii był jednak zależny od rozegranych minut, a tu o podziale decyduje trener. (…) Mieszkam w Baku, bo chociaż klub wywodzi się z Agdam, to po działaniach wojennych siedziba została przeniesiona do stolicy. Mamy ładną bazę treningową, a w niej także pokoje, w których spędzamy czas przed meczami i zajęciami. Spotykamy się w bazie o godzinie 15:00, wspólnie jemy, potem każdy może zająć się czy to odpoczynkiem, czy grą na play-station, telewizją, czy innymi sprawami - zdradził doświadczony defensor, komentując również obecną sytuację Legii:

- Jest mi przykro, że wina jest zwalana na trenera Magierę. Czytam w wywiadach, że bierze winę na siebie, ale odkąd prowadzi Legię drużyna z każdym okienkiem jest osłabiana. Odszedł Niko, Prijo, Vadis. Wszystko zaczęło iść w złym kierunku i przykro się na to patrzy. Mam nadzieję, że chłopaki wydźwigną się z kryzysu sportowego. W meczu z Zagłębiem wyglądało to już lepiej


Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do Karabachu, legioniści odpadli zarówno z eliminacji Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy. Jeśli chodzi o ekstraklasową tabelę, klub ze stolicy traci obecnie punkt do przewodzącego jej Lecha Poznań i Zagłębia Lubin.  

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy