Sabitzer sugeruje transfer: RB Lipsk nie musi być jedynym świetnym klubem w mojej karierze

Sabitzer sugeruje transfer: RB Lipsk nie musi być jedynym świetnym klubem w mojej karierze fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sport Bild

Marcel Sabitzer jest łączony z Tottenhamem i coraz częściej mówi się, że jego dni w RB Lipsk są już policzone. Teraz do tej kwestii odniósł się sam zainteresowany.

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, nie powiedział nic konkretnego. Nie zadeklarował ani chęci pozostania, ani nie stwierdził jednoznacznie, że opuści klub. Jednak, analizując jego wypowiedź, można pokusić się o stwierdzenie, że 26-latek jest żądny nowych wyzwań i między wierszami zasugerował, że czas na nowe wyzwanie. Czy będzie nim Tottenham, do którego miałby się przenieść wraz z Julianem Nagelsmannem?

- Nie wiem, jakie plany ma Julian. Ja mam kontrakt do 30 czerwca 2022 roku, nie do tego lata. Ostatnio modne stało się pytanie piłkarzy o ich przyszłość na 18 miesięcy przed końcem kontraktu. Jednak to nie znaczy, że wszystko musi być rozstrzygnięte w tym momencie.

- Osoby z mojego otoczenia wiedzą, co myślę. Ale ja się tym nie stresuję. Dobrze się czuję w Lipsku i w klubie, a do tego odnosimy sukcesy. Mamy tutaj realną szansę na zdobycie trofeów, a w drużynie są ludzie, którzy naprawdę chcą coś wygrać. Dlatego uważam Lipsk za świetny klub. Ale RB nie musi być jedynym świetnym klubem w moim CV. W końcu mam dopiero 26 lat! – stwierdził reprezentant Austrii.

Sabitzer dodał też, że pieniądze nie są dla niego najważniejsze. Najistotniejszym czynnikiem przy wyborze nowego klubu będzie perspektywa zdobywania trofeów. Przypomnijmy, że obecny kapitan RB Lipsk swoje ostatnie trofeum wygrał w 2015 roku w Red Bull Salzburg, więc z pewnością musi być głodny uczucia wygrania czegoś dużego.

- Wynagrodzenie nie jest teraz moim głównym celem. Radzę sobie wystarczająco dobrze, nie muszę martwić się każdego dnia o pieniądze. W piłkę nożną gram dla sukcesów. Zawsze byłem zwycięzcą i chcę wygrywać trofea – zakończył Sabitzer.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy