Saïd Benrahma o krok od Premier League. Gwiazda Brentfordu doczeka się zasłużonego transferu

Saïd Benrahma o krok od Premier League. Gwiazda Brentfordu doczeka się zasłużonego transferu fot. Kyle Andrews Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Saïd Benrahma najprawdopodobniej najbliższych dniach podpisze kontrakt z West Hamem United - poinformował Sky Sports.

Kluby z Premier League miały czas do 5 października na sprowadzanie do siebie zawodników spoza Wysp Brytyjskich oraz dokonywanie transakcji pomiędzy sobą. Po tym terminie mają jednak jeszcze furtkę do nawiązywania współpracy z nowymi graczami nie tylko z kartą w ręku, ale także z tymi występującymi w niższych klasach rozgrywkowych w kraju.

Drużyny z angielskiej elity mogą sięgać po piłkarzy grających przykładowo w Championship do 16 października i z takiej możliwości zamierza skorzystać między innymi West Ham United.

Dziennikarze Sky Sports uważają, że przedstawiciele „Młotów” są bardzo bliscy wypracowania pełnego porozumienia w kwestii pozyskania Saïda Benrahmy z Brentfordu.

Wspomniane źródło przekonuje, że obie strony prowadzą zaawansowane negocjacje, które mają zakończyć się transferem reprezentanta Algierii za około 30 milionów funtów (około 32 miliony euro).

Wszechstronny skrzydłowy przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry „Lisów Pustyni” i po jego zakończeniu ma zacząć dopinać wszystkie formalności związane ze swoją przeprowadzką do ekipy z Premier League.

Poza West Hamem United chęć zakontraktowania 25-latka przejawia również Crystal Palace, ale obecnie nic nie wskazuje na to, aby „Młoty” miały z kimkolwiek przegrać rywalizację o względy Benrahmy.

Algierczyk był wcześniej łączony z transferem do angielskiej elity, kiedy to zainteresowane nim były takie marki jak Chelsea czy Tottenham. Żaden z tych klubów nie zdecydował się jednak na przedstawienie konkretnej oferty popularnym „Pszczołom”, dlatego te liczyły po cichu na zatrzymanie swojej gwiazdy na jeszcze jeden sezon wobec opuszczenia drużyny przez Ollie'ego Watkinsa.

Były piłkarz OGC Nice, GFC Ajaccio, Angers i Châteauroux trafił na Brentford Community Stadium w lipcu 2018 roku. Od tego czasu wystąpił w 94 meczach angielskiego zespołu, w których zdobył 30 bramek oraz zanotował 27 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy