Sala obawiał się o bezpieczeństwo lotu I Poszukiwania wstrzymane

Sala obawiał się o bezpieczeństwo lotu I Poszukiwania wstrzymane
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian I France Football I 20minutes.fr

Poszukiwania samolotu, który zaginął nad Kanałem Angielskim niedaleko Alderney, zostały wstrzymane do środy.

Przypomnijmy, że podróżował nim nowy nabytek Cardiff City - Emiliano Sala. 28-letni argentyński napastnik pożegnał się ze swoimi kolegami z Nantes i zmierzał właśnie do walijskiego miasta. Samolot miał wylądować tam w poniedziałkowy wieczór, ale do tej pory nie wiadomo, co się z nim stało. Jego poszukiwania na razie nie przyniosły żadnych efektów.

W akcji wzięły udział m.in. śmigłowce i łodzie ratunkowe. Po wielu godzinach została ona wstrzymana, ponieważ wszelkie działania po zachodzie słońca stały się mało efektywne. Poszukiwania zostaną wznowione w środę rano.

Do tej pory służby ratownicze znalazły pewne metalowe części, ale nie ma stuprocentowej pewności, że pochodzą one z zaginionego samolotu.

Scenariusz, wedle którego maszyna zatonęła, staje się jednak coraz bardziej prawdopodobny, a jeśli tak się stało, szanse na to, że Sala i jego pilot przeżyli, są minimalne. - Woda jest bardzo zimna. Jeśli doszło do takiego wypadku, nie oczekiwałbym, aby ktoś przeżył katastrofę - powiedział jeden z policjantów.

Francuskie media poinformowały tymczasem, że Sala miał opory przed wejściem do feralnego samolotu. Do miejsca jego startu Argentyńczyka podwiózł kolega z zespołu Nantes, Nicolas Pallois. To właśnie jego 28-latek poinformował, że ma obawy o bezpieczeństwo lotu. Prawdopodobnie było to związane z wcześniejszą podróżą do Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy