Saudyjczycy z następnym klubem w Premier League? Tamtejszy rząd wesprze oferty

Saudyjczycy z następnym klubem w Premier League? Tamtejszy rząd wesprze oferty fot. Shutterstock
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Minister sportu Arabii Saudyjskiej powiedział, że tamtejszy rząd zdecydowanie poprze oferty z sektora prywatnego tego kraju dotyczące zakupu Manchesteru United lub Liverpoolu.

Właściciele Manchesteru United oraz Liverpoolu badają potencjalną możliwość sprzedaży klubów. Książę Abdulaziz bin Turki Al Faisal przyznał w rozmowie z BBC, że oba cieszą się dużym zainteresowaniem w jego kraju.

- Nie mogę mówić w imieniu innych, ale w sektorze prywatnym można zaobserwować duże zainteresowanie i pasję do piłki nożnej. Premier League to najchętniej oglądana liga w Arabii Saudyjskiej i całym regionie. Jest tutaj wielu fanów tych rozgrywek. Jeśli pojawi się chętny na zakup klubu, będziemy go wspierać, ponieważ wiemy, że odbije się to pozytywnie na sporcie w królestwie. Jeżeli będzie inwestor, który zechce to zrobić, a liczby będą się zgadzały, to dlaczego nie? - przyznał minister sportu Arabii Saudyjskiej.

W październiku 2021 roku saudyjskiego właściciela (Saudyjski Publiczny Fundusz Inwestycyjny) zyskało Newcastle United. Od tego czasu klub wydał ponad 200 milionów funtów na nowych zawodników. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi angielskiej.

- Wykonali świetną robotę. Przed nimi jeszcze długa droga, ale wzięli na pokład odpowiednich ludzi. Jestem pewien, że ich celem jest wygrana w lidze i Lidze Mistrzów, bo dążą do tego, co najlepsze. Przed nimi świetlana przyszłość - powiedział książę Abdulaziz, który dodał również, że chętnie zobaczyłby Cristiano Ronaldo w lidze saudyjskiej.

- Wszystko jest możliwe. Bardzo chciałbym go tutaj zobaczyć. Przyniosłoby to korzyść lidze, sportowemu ekosystemowi w Arabii Saudyjskiej i zainspirowało młodzież. Jest wzorem do naśladowania dla wielu dzieci i ma dużą rzeszę fanów.

Latem bajeczną ofertę Ronaldo złożyło Al-Hilal. Media spekulują, że teraz, gdy Portugalczyk odszedł z Manchesteru United, zainteresowanie z Arabii Saudyjskiej, zostanie odnowione. Do gry o jego podpis może wejść również Al-Nassr.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy