Schøne może odejść z Ajaksu. Chce go Genoa

Schøne może odejść z Ajaksu. Chce go Genoa fot. Lasse Schone I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Algemeen Dagblad

„Algemeen Dagblad” pisze, że Lasse Schøne może przenieść się z Ajaksu do Genoi.

33-letni pomocnik znalazł się na celowniku działaczy włoskiego klubu i zdaniem holenderskich dziennikarzy w najbliższym czasie będą pracować oni nad transferem Duńczyka. Mimo upływających lat, widzą w nim spore wzmocnienie drużyny.

Dzięki przenosinom do Włoch Schøne po raz pierwszy zagrałby w jednej z topowych europejskich lig. Do Holandii trafił on jako nastolatek, reprezentując kolejno barwy Heerenveen, De Graafschap, NEC i Ajaksu.


Do amsterdamskiej ekipy pomocnik przeniósł się w 2012 roku. Do tej pory rozegrał w jej koszulce 286 spotkań, notując 64 trafienia i 52 asysty. Sezon 2018/2019 zakończył z 51 występami, sześcioma bramkami i ośmioma ostatnimi podaniami na koncie. Z Ajaksem sięgnął po trzecie mistrzostwo Holandii.

Umowa Schøne z aktualną drużyną jest ważna do 30 czerwca 2020 roku. Klub ma możliwość jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Dziennikarze z Holandii piszą, że odejście doświadczonego zawodnika uprawdopodobniły przenosiny do Amsterdamu 23-letniego Răzvana Marina.


Genoa zakończyła ostatnie rozgrywki na siedemnastym miejscu w tabeli Serie A. Zawodnikami włoskiej drużyny są Filip Jagiełło i Paweł Jaroszyński.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy