Sebastian Kowalczyk z debiutanckim trafieniem w MLS. Piękna „siata” [WIDEO]

Sebastian Kowalczyk z debiutanckim trafieniem w MLS. Piękna „siata” [WIDEO] fot. Apple TV
Piotr Różalski

Sebastian Kowalczyk ustalił wynik spotkania w meczu Minnesota United – Houston Dynamo w meczu 8. kolejki Major League Soccer. To właśnie trafienie napastnika pozwoliło gościom cieszyć się ze zwycięstwa 2:1.

25-latek zdaje się coraz lepiej odnajdywać za oceanem. Po niemrawej drugiej części poprzedniej kampanii zapoczątkowanej transferem z Pogoni Szczecin, w tym roku piłka zaczyna się go lepiej słuchać.

W lutym zanotował już jedno trafienie w ramach Ligi Mistrzów CONCACAF. Niespełna dwa miesiące później ponownie wpisał się na listę strzelców, tyle że już na poziomie MLS.

Do zwycięskiego gola w wykonaniu Kowalczyka doszło w 77. minucie. Po wyłuskaniu piłki na połowie przeciwnika Amine Bassi oddał ją wychowankowi „Portowców”, po czym ten efektownie „założył siatę” jednemu z defensorów, przygotowując sobie miejsce do oddania strzału i z 18. metra pokonał bramkarza gospodarzy.

To była bardzo szybka odpowiedź na bramkę wyrównującą, zdobytą w 70. minucie przez Franco Fragapane'a. Otwarcie wyniku nastąpiło jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Micaela.

Ekipa z Konferencji Zachodniej zapisała sobie czwarty komplet punktów w ostatnich pięciu kolejkach. Tym samym znajduje się na najniższym stopniu podium, ustępując jedynie Vancouver Whitecaps i Los Angeles Galaxy.

Minionej nocy aż dwa gole dla Los Angeles FC strzelił z kolei Mateusz Bogusz.