Sebastian Szymański obrał kierunek letniego transferu

Sebastian Szymański obrał kierunek letniego transferu fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Selekcjoner Czesław Michniewicz zdradził w programie „Pogadajmy o Piłce” na kanale Meczyki, że Sebastian Szymański nosi się z zamiarem zaliczenia przeprowadzki z Rosji do Hiszpanii.

Ofensywny pomocnik nie mógł zaliczyć ostatnich tygodni do udanych, przede wszystkim pod względem emocjonalnym, z powodu uderzającej w niego olbrzymiej fali krytyki za pozostawanie zawodnikiem Dynama Moskwa w obliczu napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę.

Blisko 23-letni piłkarz posiadał narzędzia do szybkiego zamknięcia tej sprawy, ale wraz ze swoim agentem postanowili nie zmieniać tymczasowo klubu w dodatkowym okienku otworzonym przez FIFA dla takich graczy jak nasz rodak lub po prostu zawiesić obowiązującego go kontraktu z stołeczną drużyną.

Z tego też względu Sebastian Szymański nie przyjechał w najlepszej formie na marcowe zgrupowanie. Na szczęście zdołał się odbudować wewnętrznie na barażowe starcie ze Szwecją, w którym odegrał jedną z ważniejszych ról w odniesieniu zwycięstwa i wywalczeniu awansu na mundial przez reprezentację Polski.

- Najsmutniejszy widok to Seba Szymański. Jak przyjechał - był zmasakrowany. To, co się działo, ta nagonka na niego… gdzie są ci wszyscy, którzy pisali, żeby nie przyjeżdżał? A był najlepszym naszym zawodnikiem. Jednym z najlepszych - stwierdził Czesław Michniewicz w programie „Pogadajmy o Piłce”.

- Pojechaliśmy do tej Szkocji i widziałem, że nie jest jeszcze gotowy, żeby zagrać od początku, bo był jeszcze zmęczony. Wszedł na końcówkę, ale rozruszał drużynę, dał dobrą zmianę. Po meczu wiedziałem już, że on będzie grał w pierwszym składzie - dodał selekcjoner.

Ofensywny pomocnik otrzymał w międzyczasie stosowne zapewnienie ze strony władz Dynama, że nie będą mu robić większych problemów z dokonaniem zmiany pracodawcy w lecie, a tym będzie najprawdopodobniej jedna z ekip z Półwyspu Iberyjskiego.

- Ma plan. Hiszpania, ale nie te kluby, o których mówicie - zdradził opiekun „Biało-Czerwonych” i tym samym potwierdził wcześniejsze słowa wypowiedziane przez ich wspólnego agenta, który wykluczył przenosiny reprezentanta Polski do Realu Sociedad.

O jakie drużyny może więc chodzić? Spoglądając na kadry zespołów rywalizujących w LaLidze przypuszczamy, że w grze o względy Szymańskiego mogą się liczyć takie ekipy jak Getafe, Rayo Vallecano, Espanyol, Celta Vigo czy Betis.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy