Sebastian Szymański strzelił gola Ajaksowi [WIDEO]

Sebastian Szymański strzelił gola Ajaksowi [WIDEO] fot. TV

Sebastian Szymański trafił do siatki w meczu na szczycie Eredivisie pomiędzy Ajaksem a Feyenoordem.

Pierwszy w tabeli holenderskiej ekstraklasy Feyenoord podchodził do niedzielnego starcia z Ajaksem, mając nad nim trzy punkty przewagi. Strzelanie na stadionie w Amsterdamie rozpoczął Santiago Giménez, który już w piątej minucie wykorzystał dogranie ze skrzydła Quilindschy'ego Hartmana.

Kilkanaście minut później wyrównał Edson Álvarez. Meksykanin strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Stevena Berghuisa. Przed przerwą prowadzenie amsterdamczykom dał Dušan Tadić. Serbowi podawał Steven Bergwijn.

Sebastian Szymański wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie. Polak na bramkę zamienił wgranie Alirezy Jahanbakhshy w pole karne.

Dla wypożyczonego do Feyenoordu z Dynama Moskwa 23-latka to siódmy gol w tym sezonie Eredivisie. Oprócz tego ma na koncie cztery asysty, a do tego trafił do siatki i dwukrotnie asystował w Lidze Europy (ostatnio rotterdamczycy pokonali w niej Szachtar Donieck 7:1).

Jeżeli mecz zakończy się remisem, Feyenoord dalej będzie wyprzedzał Ajax o trzy punkty.