Seedorf blisko powrotu na ławkę. Obejmie zespół Polaka

Seedorf blisko powrotu na ławkę. Obejmie zespół Polaka
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: El Pais

Według informacji „El Pais”, Clarence Seedorf jest blisko objęcia stanowiska szkoleniowca w Deportivo La Coruña.

Hiszpańscy dziennikarze są przekonani, że Seedorf zostanie nowym trenerem drużyny Przemysława Tytonia po tym, jak w ostatnich godzinach działacze Deportivo musieli zmienić swoje plany. Pierwszym wyborem dla hiszpańskiego zespołu był Martín Lasarte, ale Urugwajczyk nie wyraził chęci na przeprowadzkę do Europy.

Ostatecznie Deportivo zdecydowało się na zatrudnienie byłego holenderskiego zawodnika, który jednak osiągał bardzo przeciętne wyniki jako trener. 41-latek prowadził w 2014 roku AC Milan, osiągając średnio 1,59 punktu na spotkanie. Znacznie gorzej poszło mu Chinach, gdzie jego Shanzhen notowało średnio jeden punkt na mecz. Dla walczących o utrzymanie w LaLiga Hiszpanów zatrudnienie Seedorfa jest sporym ryzykiem.

Od kilku tygodni agenci Seedorfa działają prężnie na rynku hiszpańskim, rozsyłając ofertę jego zatrudnienia do mających problemy zespołów. Początkowo Deportivo nie było zainteresowane powierzeniem posady Holendrowi, ale nie miało innej możliwości. Klub zwolnił dotychczasowego trenera, Cristobala Parralo, bez porozumienia z ewentualnym następcą. Po odmowie Lasarte, postanowili porozmawiać z byłym piłkarzem Realu Madryt.

Deportivo La Coruña znajduje się obecnie na osiemnastej pozycji w LaLiga, mając na koncie zaledwie siedemnaście oczek. Drużyna jest w strefie spadkowej i do pierwszego bezpiecznego Levante traci trzy oczka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy