Selekcjoner Kanady natchniony grą swoich piłkarzy. „Czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie”

Selekcjoner Kanady natchniony grą swoich piłkarzy. „Czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie” fot. Canada Soccer
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Canada Soccer | BBC

John Herdman, selekcjoner reprezentacji Kanady, po przegranym 0:1 meczu Mistrzostw Świata 2022 z Belgią mówił o dumie, którą czuję na myśl o zespole i kibicach obecnych na stadionie.

Zawody od początku nieoczekiwanie należały do przybyszów z Ameryki Północnej. Stłamsili oni faworyzowanego przeciwnika i napierali na bramkę. Efektem tego był przyznany rzut karny.

Przed szansą zdobycia bramki stanął Alphonso Davies, ale jego strzał wybronił Thibaut Courtois, zgłaszając swoją kandydaturę do tytułu bramkarza turnieju.

Jak się okazało nieco później, Kanadyjczykom należała się jeszcze jedna jedenastka, lecz sytuację błędnie zinterpretował arbiter.

Mimo porażki, John Herdman, który przeszedł do historii jako pierwszy selekcjoner, który poprowadził reprezentacje kobiet oraz mężczyzn na mundialu, nie ukrywa dumy ze swoich podopiecznych.

– Dobry występ zespołu. Jestem naprawdę dumny – rozpoczął w rozmowie z Canada Soccer.

– Fani na stadionie mogą go opuścić, czując, że jesteśmy krajem piłkarskim. Wnieśli swoją energię na całe 90 minut. Czuliśmy, jakbyśmy grali u siebie – zauważył.

– Jestem naprawdę dumny z chłopaków, ale na koniec dnia musimy zdobyć punkty – podsumował.

Następnym rywalem Kanady będzie Chorwacja. Selekcjoner zapewnia, że jego zespół jest głodny zwycięstw.

– Do meczu z Chorwacją przystępujemy z odrobiną ognia w brzuchu. Jesteśmy głodni. Jesteśmy jeszcze bardziej głodni. Wiemy, że zasługujemy, by tu być. Wiemy, że możemy reprezentować nasz naród. Nadszedł czas. Czas na to, byśmy ruszyli do przodu. Wierzymy w siebie. Ale mamy jeszcze dwa mecze, a ta grupa jest wciąż szeroko otwarta. Wszystko, o co możemy grać, jest dostępne – stwierdził.

Tuż po zakończeniu zawodów Herdman wypowiedział się w jeszcze bardziej bojowym tonie.

– Idziemy rozwalić Chorwację – oznajmił.

Najbliższy mecz odbędzie się 27 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy