Selekcjoner Wenezueli rozważa rezygnację po wygranej z Argentyną

Selekcjoner Wenezueli rozważa rezygnację po wygranej z Argentyną
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Reuters

Wenezuela pokonała wczoraj Argentynę 3:1. Pomimo tego w najbliższym czasie może dojść do zmiany na ławce trenerskiej drużyny zwycięskiej.

Obecnie w Wenezueli trwa kryzys na szczeblu prezydenckim. Głowa państwa Nicolás Maduro nie jest akceptowany przez wiele państw, w tym Stany Zjednoczone. 56-latkowi zarzuca się bowiem sfałszowanie wyborów na drugą kadencję. W związku z tym tymczasowym prezydentem ogłosił się Juan Guaidó.

Szef Zgromadzenia Narodowego wysłał na piątkowy mecz swojego przedstawiciela. To nie do końca spodobało się Rafaelowi Dudamelowi, który postanowił zaproponować władzom wenezuelskiej federacji piłkarskiej swoją rezygnację. 

Po zakończeniu spotkania z Argentyną wenezuelski trener podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie wizytacji Antonio Ecarrigi Bolívara.

– Żyjemy w bardzo skomplikowanych czasach i jesteśmy bardzo upolitycznieni. Z szacunkiem przyjęliśmy wizytę ambasadora, pana Antonio Ecarrigi... tak jak my niegdyś przyjęliśmy ambasadora prezydenta Maduro. Dzisiejszy dzień był denerwujący, to niefortunne, jak działali – powiedział i dodał, że wszelkie zdjęcia i filmy z jego wizyty miały być użyte w celu ocieplenia wizerunku Juana Guaidó. 

Pomimo tego 46-latek zapowiedział, że na razie pozostanie na ławce trenerskiej Wenezuelczyków i poprowadzi swój zespól w poniedziałkowym starciu z Katalonią. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy