Sensacyjna wymiana na linii Chelsea - Manchester United!? Wstępne rozmowy

Sensacyjna wymiana na linii Chelsea - Manchester United!? Wstępne rozmowy fot. FiledIMAGE / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Daily Mail

Chelsea przystąpiła do rozmów z Manchesterem United w sprawie pozyskania... Harry’ego Maguire’a. Londyńczycy rozważają nad włączeniem do operacji karty Christiana Pulisicia – podaje Sami Mokbel z „Daily Mail”.

Władze „The Blues” złożyły zapytanie do Manchesteru United. Londyńczycy w obliczu rosnących wątpliwości co do przyszłości Harry'ego Maguire'a wyraziły nim zainteresowanie.

Środkowy defensor z Sheffield zmaga się od pewnego czasu ze zmasowaną krytyką sympatyków „Czerwonych Diabłów”. Anglik uchodzi za twarz wszelkich niepowodzeń drużyny, stając się bohaterem licznych przytyków i memów internetowych.

Klub z Old Trafford zapewnił sobie niedawno usługi nowego stopera – Lisandro Martineza. Ruch ten miał wywołać niepewność u 29-latka.

Miejsce Maguire'a w drużynie jest zagrożone przez Raphaela Varane'a. Francuz rozpoczął sezon na ławce rezerwowych, naciskając na powrót do drużyny. Erik ten Hag podejmie ostateczną decyzję w ciągu najbliższych 24 godzin, tuż przed hitowym starciem z Liverpoolem.

Całej sytuacji przygląda się Chelsea, która zainicjowała już pierwsze rozmowy z drugą stroną w tej sprawie. Priorytetem londyńczyków pozostaje oczywiście Wesley Fofana z Leicester, aczkolwiek wydaje się, że jeszcze długa droga do finalizacji tej trudnej i przede wszystkim kosztownej transakcji.

Przymiarki do 46-krotnego reprezentanta Anglii nie są przypadkowe. Ekipa ze Stamford Bridge wie o zainteresowaniu ze strony 20-krotnego mistrza kraju Christianem Pulisicem. Obydwie transakcje mogą zostać połączone w ramach wymiany.

Jak informuje Sami Mokbel z „Daily Mail”, cała sprawa powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach. Jeśli Maguire zostanie posadzony na ławce w poniedziałkowym szlagierze trzeciej kolejki Premier League to będzie to jasny sygnał od Erika ten Haga, iż jego pozycja znacznie upadła.

Harry Maguire trafił na Old Trafford latem 2019 roku, opuszczając Leicester po niezwykle udanej przygodzie. Transfer wychowanka Barnsley osiągnął imponującą kwotę 87 milionów euro, co do dzisiaj czyni z Anglika najdroższego obrońcę w historii piłki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy