Sensacyjny powrót Christiana Eriksena?!

Sensacyjny powrót Christiana Eriksena?! fot. Mark D Fuller/Focus Images/MB Media/PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Daily Mail

Piłkarska kariera Christiana Eriksena znów nabiera rozpędu. Zalicza on coraz lepsze występy w Brentford, a po sezonie może zmienić pracodawcę. „Daily Mail” donosi, że usługami Duńczyka ponownie zainteresowany jest Tottenham, co stanowiłoby powrót i romantyczną historię dla obu ze stron.

Przeżywaliśmy chwile grozy, gdy w trakcie zeszłorocznych Mistrzostw Europy Christian Eriksen zasłabł na murawie. Po kilkunastominutowej resuscytacji i długim pobycie w szpitalu, w trakcie którego wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator, udało mu się w lutym wrócić na piłkarskie boiska.

Zimą Duńczyk podpisał kontrakt z Brentford do końca obecnego sezonu. Obie strony liczyły na spore korzyści z rozpoczętej współpracy.

Eriksen szybko udowodnił, że po problemach zdrowotnych nie ma już śladu, a w czterech spotkaniach Premier League udało mu się strzelić bramkę oraz zanotować asystę. W marcu dokonał się również jego powrót do reprezentacji Danii, gdzie w dwóch towarzyskich spotkaniach zaliczył dwa trafienia.

Na rosnącą formę 30-latka reaguje Brentford, które chce przedłużyć z nim wygasający 30 czerwca 2022 roku kontrakt. Może się to jednak okazać niemożliwe do spełnienia, gdyż do rywalizacji o podpis zawodnika wkracza Tottenham.

Eriksen występował w ekipie „Kogutów” w latach 2013-2020 i przeżywał tam najlepsze chwile w trakcie swojej piłkarskiej kariery. Obie strony byłyby chętne na ponowne nawiązanie współpracy, a sam powrót miałby dodatkowy charakter symboliczny.

Na powodzenie tej transakcji wpływ ma sama osoba menedżera Antonio Conte, który ponoć od dłuższego czasu pozostaje w stałym kontakcie z Eriksenem. Obaj panowie wspólnie pracowali w Interze Mediolan, gdzie w ubiegłym sezonie sięgnęli po krajowe mistrzostwo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy