Sensacyjny powrót Rooneya staje się faktem. Napastnik finalizuje swój transfer do Derby County!

Sensacyjny powrót Rooneya staje się faktem. Napastnik finalizuje swój transfer do Derby County! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Wayne Rooney pojawił się w siedzibie klubu z Championship, aby dopiąć wszystkie szczegóły związane ze swoim powrotem na Wyspy Brytyjskie - informuje „Sky Sports”.

Niespodziewany transfer doświadczonego napastnika powoli staje się faktem.

Dziennikarze „Sky Sports” przekonują, że 33-latek przebywa obecnie w ośrodku treningowym Derby County, gdzie ma rozmawiać osobiście z przedstawicielami zespołu na temat swojej roli w drużynie. Rooney miałby w niej pełnić nie tylko funkcję zawodnika, ale także jednego z asystentów Phillip Cocu, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca Franka Lamparda.

Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to „The Rams” mogą jeszcze dziś ogłosić komunikat na temat osiągniętego porozumienia z byłym reprezentantem Anglii.

Były piłkarz między innymi Evertonu i Manchesteru United miałby się jednak przenieść na Pride Park Stadium dopiero w trakcie zimowego okienka transferowego, ponieważ chce dokończyć trwające rozgrywki Major Soccer League w barwach DC United.

Doświadczony napastnik trafił do amerykańskiego klubu w lipcu ubiegłego roku i bardzo szybko stał się jego czołową postacią za sprawą 25 strzelonych bramek oraz 13 zanotowanych asyst w 46 rozegranych meczach. I to głównie za jego sprawą ekipa z z Waszyngtonu plasuje się obecnie na wysokim czwartym miejscu w tabeli Konfederacji Wschodniej i jest coraz bliższa zapewnienia sobie udziału w fazie play-off.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy