Sergio Ramos z pierwszą ofertą. Poprosił o czas do namysłu

Sergio Ramos z pierwszą ofertą. Poprosił o czas do namysłu fot. Sonia Arcos / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportMediaset

AS Roma zaoferowała Sergio Ramosowi możliwość nawiązania współpracy - przekonuje SportMediaset.

Doświadczony obrońca nie przedłuży wygasającego kontraktu z Realem Madryt i tym samym na 16 latach zakończy swój niezwykle udany oraz obfitujący w zdobywane trofea pobyt w zespole „Królewskich”.

Reprezentant Hiszpanii, który został pominięty przy ustalaniu składu kadry na EURO 2020, pomimo zaawansowanego wieku nie narzeka na brak zainteresowania ze strony czołowych europejskich klubów.

Spośród nich możliwość nawiązania z nim współpracy rozważa między innymi Paris Saint-Germain czy Manchester United, które są uważane obecnie za dwóch głównych faworytów.

Te dwie marki mogą zostać jednak ubiegnięte przez Romę, która poczyniła już stosowne kroki zmierzające do pozyskania wartościowego defensora.

Dziennikarze SportMediaset przekonują, że ekipa ze Stadio Olimpico zaoferowała Sergio Ramosowi opcję zawarcia dwuletniej umowy gwarantującej mu zarobki na poziomie 7,5 miliona euro rocznie.

Jest to mniejsza suma od tej, na którą mógł liczyć w Realu Madryt (12 milionów euro), ale z drugiej strony przepisy obowiązujące we Włoszech pozwalałyby Hiszpanowi płacić niski podatek w wysokości 100 000 euro od wszelkich dochodów z zagranicy (na przykład kontraktów sponsorskich) przez okres trwania porozumienia.

Doświadczony obrońca nie odrzucił na razie otrzymanej propozycji i poprosił przedstawicieli Romy o czas do jej rozważenia, ponieważ w pierwszej kolejności zależy mu mimo wszystko na dołączeniu do klubu gwarantującego nie tylko regularne występy, ale też walkę o najwyższe cele na krajowym oraz międzynarodowym podwórku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy