Sergiu Hanca domaga się 2,5 miliona euro odszkodowania. TAS zajmie się sprawą byłego gracza Cracovii

Sergiu Hanca domaga się 2,5 miliona euro odszkodowania. TAS zajmie się sprawą byłego gracza Cracovii fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.ro

Sergiu Hanca i Ionuț Vînă walczą o uzyskanie wielomilionowego odszkodowania za bezpodstawne odesłanie ich do rezerw Universitatei Krajowa oraz utrudnianie im odbywania treningów - donoszą rumuńskie media.

30-letni skrzydłowy rozstał się latem za porozumieniem stron z Cracovią i wrócił do rodzimej Rumunii, by wspierać chorą żonę, co jednocześnie wykorzystał do zawarcia długoterminowego kontraktu z Universitateą Krajowa.

Sergiu Hanca szybko jednak pożałował faktu nawiązania współpracy z „Biało-Niebieskimi”, ponieważ na początku listopada został niespodziewanie, wraz z czterema innymi piłkarzami, zesłany do rezerw przez trenera Mirela Rădoia, gdzie następnie utrudniano im też odbywanie treningów.

Były gracz „Pasów” razem z Ionuțem Vîną uznali, że klub nie miał prawa potraktować ich w ten sposób i naruszył zasady zawartych z nimi umów.

Dlatego obaj podjęli stosowne kroki prawne wobec zespołu i złożyli na niego skargę do stosownego organu rumuńskiego futbolu, gdzie domagali się rozwiązania kontraktów z winy pracodawcy z jednoczesnym wypłaceniem im odszkodowań w wysokości odpowiednio 2,5 miliona euro (Hanca) i pięciu milionów euro (Vînă).

Komisja do spraw Rozwiązywania Sporów Rumuńskiego Związku Piłki Nożnej nie dopatrzyła się przesłanek do przyznania racji zawodnikom i odrzuciła ich roszczenia.

W tej sytuacji skrzydłowy i środkowy pomocnik odwołali się do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie, gdzie ich prawnik uważa, że mają bardzo duże szanse na odniesienie sukcesu.

- Praktyka FIFA i CAS w podobnych sprawach jest jednolita. Izolowanie zawodników od reszty drużyny i trenowanie osobno jest formą dyskryminacji i słusznym powodem do rozwiązania stosunku umownego. Bezpośrednią konsekwencją jest zobowiązanie klubu winnego do zapłaty całego wynagrodzenia do końca kontraktu lub równowartości klauzuli karnej, czyli odszkodowania w przypadku Vîny i Hanki - przyznał adwokat cytowany przez rumuńskie media.

W międzyczasie wspomniany trener Mirel Rădoi został zwolniony na początku grudnia i teraz odpowiada za wyniki saudyjskiego Al-Tai.

Jego następca w osobie Eugena Neagoe korzysta obecnie z usług Hanki, ale nie wiadomo, czy do wystarczy do tego, by 30-letni piłkarz wycofał się z pomysłu rozwiązania współpracy z „Biało-Niebieskimi”. Z kolei dalej poza kadrą Universitatea Krajowa znajduje się dalej Vînă.

Były gracz Cracovii wystąpił w czternastu meczach w tym sezonie, notując w nich trafienie oraz asystę.

Poza nim szeregi rumuńskiej drużyny reprezentuje też inny niedawny zawodnik „Pasów” - Rivaldinho (gol i trzy asysty w 18 meczach).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy