Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego

Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sky Italia

Podczas posiedzenia władz Serie A debatowano nad terminarzem rozgrywek, ale też na temat okna transferowego.

Tak może wyglądać letnie okno: ekstra/felietony/machitko-zasada-www-czyli-jak-rynek-transferowy-bedzie-wygladal-po-pandemii-koronawirusa/135578.

***

Jak przekazali dziennikarze włoskiego Sky, letnie okno transferowe we Włoszech rozpocznie się 1 września a zamknie 5 października. W czerwcu, lipcu i sierpniu Włosi będą mogli zawierać umowy przedwstępne, by nie stracić konkurencyjności na tle rywali z innych czołowych lig, które najprawdopodobniej z transferami ruszą nieco wcześniej.

To oczywiście bezprecedensowa sytuacja. Dotychczas letnie okno we Włoszech najczęściej przypadało na dwa miesiące - lipiec i sierpień. W obecnych warunkach, dopiero wygasającej pandemii, która w Italii zebrała bardzo duże śmiertelne żniwo, trzeba było jednak podjąć wyjątkowe środki.

Na razie informacja nie jest oficjalna. Wciąż prawdopodobne wydaje się choćby kilkudniowe przesunięcie. Sprawa trafi ponownie pod obrady w najbliższych dniach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy