Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego

Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sky Italia

Podczas posiedzenia władz Serie A debatowano nad terminarzem rozgrywek, ale też na temat okna transferowego.

Tak może wyglądać letnie okno: ekstra/felietony/machitko-zasada-www-czyli-jak-rynek-transferowy-bedzie-wygladal-po-pandemii-koronawirusa/135578.

***

Jak przekazali dziennikarze włoskiego Sky, letnie okno transferowe we Włoszech rozpocznie się 1 września a zamknie 5 października. W czerwcu, lipcu i sierpniu Włosi będą mogli zawierać umowy przedwstępne, by nie stracić konkurencyjności na tle rywali z innych czołowych lig, które najprawdopodobniej z transferami ruszą nieco wcześniej.

To oczywiście bezprecedensowa sytuacja. Dotychczas letnie okno we Włoszech najczęściej przypadało na dwa miesiące - lipiec i sierpień. W obecnych warunkach, dopiero wygasającej pandemii, która w Italii zebrała bardzo duże śmiertelne żniwo, trzeba było jednak podjąć wyjątkowe środki.

Na razie informacja nie jest oficjalna. Wciąż prawdopodobne wydaje się choćby kilkudniowe przesunięcie. Sprawa trafi ponownie pod obrady w najbliższych dniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy