Serie A rozpoczyna festiwal zwolnień trenerów. Pierwsza zmiana kwestią godzin

Serie A rozpoczyna festiwal zwolnień trenerów. Pierwsza zmiana kwestią godzin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Matteo Moretto | Gianluca Di Marzio

Eusebio Di Francesco i Leonardo Semplici powinni wkrótce pożegnać się ze sprawowaniem funkcji opiekunów odpowiednio Hellasu Verona oraz Cagliari Calcio - poinformowali Matteo Moretto i Gianluca Di Marzio.

Za nami dopiero pierwsza runda rywalizacji w Pucharze Włoch i trzy kolejki w Serie A, ale jak się okazuje ta liczba meczów okazuje się wystarczająca dla przedstawicieli poszczególnych klubów do tego, aby już teraz dokonać zmian na ławkach trenerskich swoich zespołów.

Świadczą o tym informacje przekazane przez Matteo Moretto i Gianlucę Di Marzio, którzy uważają, że wkrótce z Hellasem Verona i Cagliari Calcio pożegnają się Eusebio Di Francesco oraz Leonardo Semplici.

Drugi z wymienionych dziennikarzy jest już nawet pewny, że zwolnienie pierwszego z nich to kwestia godzin, ponieważ kierownictwo „Gialloblu” spotkało się we wtorkowy poranek z 52-latkiem w celu przekazania mu nieprzyjemnych wieści o rozpoczęciu całej procedury odnoszącej się do przedwczesnego zakończenia współpracy.

Obecnie Hellas Verona ocenia kandydatury następców Di Francesco, ale nie powinno mu to przeszkodzić w opublikowaniu stosownego komunikatu odnoszącego się do jego zwolnienia jeszcze 14 września.

Były szkoleniowiec Pescary, Sassuolo, Romy czy Sampdorii objął stery nad ekipą z Werony w czerwcu i zdołał od tego czasu poprowadzić ją w czterech meczach, z których wygrał tylko to pierwsze w Pucharze Włoch z trzecioligowym Catanzaro (3:0). A potem poniósł trzy porażki w lidze z Sassuolo (2:3), Interem Mediolan (1:3) i Bologną (0:1).

Z kolei Semplici ma dopiero spotkać się z przedstawicielami Cagliari Calcio. Ci także nie są zadowoleni z dotychczasowych rezultatów współpracy z 54-latkiem, którego zespół zameldował się w kolejnej rundzie krajowego pucharu (3:1 z Pisą), ale później zdobył tylko punkt w trzech meczach Serie A (2:2 ze Spezią, 1:4 z Milanem i 2:3 z Genoą).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy