Sevilla i Rennes po Raphinhę. Sporting żąda ponad 15 milionów euro!

Sevilla i Rennes po Raphinhę. Sporting żąda ponad 15 milionów euro! fot. Sporting Lizbona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe | A Bola

Raphinha to cel transferowy Sevilli oraz Rennes. Francuzi znajdują się jednak o krok przed Hiszpanami, bowiem przygotowali już pierwszą ofertę za zawodnika Sportingu.

Ledwie rok temu Brazylijczyk zamienił Vitórię Guimarães na Sporting, zostając bohaterem transferu definitywnego za kwotę 6,5 miliona euro, a lada moment może po raz kolejny zmienić pracodawcę. Interesują się bowiem nim Sevilla i Rennes.

Ci drudzy nie tak dawno stracili Ismaïlę Sarra, który za 30 milionów euro (plus pięć milionów w postaci bonusów) odszedł do Watfordu, tym samym dysponują sporym zastrzykiem gotówki. Cześć z niej ma zostać przeznaczona na angaż następcy 21-latka i niewykluczone, że będzie nim wspomniany Raphinha.

Na przeszkodzie do powodzenia całej operacji mogą jednak stanąć wysokie wymagania finansowe „Lwów”, które według „L’Équipe” za swojego skrzydłowego mają żądać ponad 15 milionów euro. Niemniej, pierwsza oferta została już przygotowana i teraz wszystko będzie zależeć od decyzji władz portugalskiej ekipy.

Lewonożny zawodnik posiadający włoski paszport wyróżnia się znakomitą techniką oraz umiejętnością precyzyjnego dośrodkowania futbolówki. W sezonie 2018/2019 rozegrał on 36 spotkań, w których zdobył siedem bramek i posłał pięć finalnych podań. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy