Sevilla poważnie osłabiona. OFICJALNIE: Czołowy piłkarz z koronawirusem

Sevilla poważnie osłabiona. OFICJALNIE: Czołowy piłkarz z koronawirusem
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sevilla

Jules Koundé został zakażony koronawirusem i w najbliższym czasie nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej Sevilli.

Klub z Andaluzji poinformował, że ich czołowy obrońca został poddany rutynowemu testowi na obecność koronawirusa po powrocie ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Francji.

Ten dał niestety wynik pozytywny i został później także potwierdzony dodatkowym badaniem, dlatego defensor został odseparowany od drużyny i odesłany na odbycie domowej kwarantanny.

Sevilla zdradziła również, że blisko 22-letni zawodnik nie zmaga się z żadnymi objawami groźnej infekcji i będzie cierpliwie wykonywał zalecone mu zadania treningowe, aby być gotowym do szybkiego powrotu do wyjściowego składu po zakończeniu okresu izolacji.

Przymusowa pauza Julesa Koundé oznacza, że Julen Lopetegui musi rozbić swój duet obrońców i u boku Diego Carlosa postawić na kogoś z trójki - Karim Rekik, Joris Gnagnon lub Sergi Gómez.

Obecnie największe szanse na zastąpienie Francuza ma ostatni z nich, który w zaistniałej sytuacji wystąpiłby zapewne w meczu LaLigi z Granadą (17 października o godzinie 13:00) oraz starciu z Chelsea w Lidze Mistrzów (20 października o godzinie 21:00).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy