Sezer Öztürk trafił do więzienia. Były piłkarz Bayeru Leverkusen, Fenerbahçe czy Beşiktaşu skazany za zabójstwo

Sezer Öztürk trafił do więzienia. Były piłkarz Bayeru Leverkusen, Fenerbahçe czy Beşiktaşu skazany za zabójstwo fot. Besiktas JK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hürriyet

Sezer Öztürk został skazany na czternaście lat i siedem miesięcy bezwzględnego pozbawienia za dopuszczenie się zabójstwa na jednej ze stambulskich dróg we wrześniu ubiegłego roku - poinformowały tureckie media.

Ofensywny pomocnik zapowiadał się na całkiem dobrego piłkarza w wieku młodzieżowym. Nie zaliczył jednak spodziewanego przeskoku do futbolu seniorskiego, ale mimo to mógł pochwalić się pobytem w takich ekipach, jak Bayer Leverkusen, Fenerbahçe czy Beşiktaş.

Z ostatnim z wymienionych zespołów rozstał się w październiku 2015 roku i ogłosił jednocześnie zawieszenie korków na kołku. Od tego momentu na próżno można było szukać informacji o 36-latku.

To zmieniło się w ubiegłym roku, kiedy to w tureckich mediach pojawiły się doniesienia o wystawieniu przez prokuraturę nakazu aresztowania Sezera Öztürka w związku z podejrzewaniem go o dokonanie zabójstwa i ataku z nożem w dniu 19 września na jednej ze stambulskich dróg.

Były piłkarz został zatrzymany dopiero po kilku tygodniach od wspomnianego zdarzenia przy próbie nielegalnego przedostania się do Gruzji.

Następnie trafił do aresztu, w którym przebywał aż do zakończenia śledztwa oraz procesu, a to wykazało, że 36-latek dopuścił się zabójstwa o dwanaście lat młodszego mężczyzny w trakcie kłótni spowodowanej różnicą zdań na temat ustąpienia pierwszeństwa na drodze.

Początkowo zainteresowane strony mocno ze sobą dyskutowały aż do momentu, w którym Öztürk i jego towarzysze wyciągnęli nóż oraz broń. Pierwsza z osób raniła Haydara Gença, a druga, którą okazał się turecki zawodnik, zastrzeliła jego syna Halila İbrahima Gença. Następnie sprawcy wsiedli do luksusowego niemieckiego auta i uciekli z miejsca zdarzenia.

36-latek tłumaczył się przed sędzią, że działał w samoobronie, ponieważ to najpierw jemu grożono i próbowano go zaatakować. Ten zdaje się przyznał mu częściową rację, ponieważ z oczekiwanych przez prokuraturę 23 lat pozbawienia wolności został skazany na 14 lat i 7 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy