Shearer przeciwny przyznaniu tytułu Liverpoolowi. „Jeśli nie można dokończyć sezonu, to nie ma mowy o mistrzostwie”

Shearer przeciwny przyznaniu tytułu Liverpoolowi. „Jeśli nie można dokończyć sezonu, to nie ma mowy o mistrzostwie” fot. Flickr
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Sun

Alan Shearer uważa, że w przypadku przedwczesnego zakończenia rozgrywek Premier League nie należy przyznawać tytułu mistrzowskiego Liverpoolowi.

„The Reds” znajdowali się na najlepszej drodze ku zapewnieniu sobie pierwszego tytułu mistrza w Anglii w erze Premier League i to po 30 latach przerwy.

Ekipa z Anfield po 29 rozegranych kolejkach ma aż 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i do osiągnięcia upragnionego sukcesu brakowało jej zdobycia już tylko sześciu „oczek”.

Niestety Liverpool, przez zawieszenie rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa, nie będzie miał w najbliższym czasie szansy na dopięcie formalności związanych z zapewnieniem sobie długo oczekiwanego trofeum.

W brytyjskich mediach nie brakuje także głosów, że finalnie nie uda się dokończyć rozgrywek i wówczas pod dużym znakiem zapytania stanęło podanie ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących Premier League.

Alan Shearer jest przekonany, że w przypadku sprawdzenia się takiego scenariusza nie należy „The Reds” przyznawać tytułu mistrzowskiego.

- Jeśli nie można dokończyć sezonu, to nie ma mowy o mistrzostwie i spadku. To byłoby trudne do zaakceptowania przez niektóre kluby, ale jeśli nie jest możliwe rozegranie spotkań, to nie można rozdawać tytułów - uważa legenda angielskiego futbolu.

- Dla Liverpoolu byłoby to niezwykle trudne do zaakceptowania. Nie rozumiem jednak, że sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby wręczenie im mistrzostwa i to pomimo tego, że jest oczywiste, że nikt ich nie dogoni. Potrzebują sześciu punktów. Nie zdobyli ich, więc dlatego należy uznać sezon za nieważny. Byłoby zupełnie inaczej, gdyby Liverpool już zapewnił sobie mistrzostwo. To okropny scenariusz, ale jest to jedyna opcja - dodał 49-latek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy