Siedmiu piłkarzy może odejść z Lecha Poznań

2024-05-21 17:25:47; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Siedmiu piłkarzy może odejść z Lecha Poznań Fot. Artur Kraszewski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Maksymilian Dyśko [Głos Wielkopolski]

Latem w Lechu Poznań jak w kilku innych klubach z Ekstraklasy może dojść do wielu zmian personalnych. Nieco więcej na ten temat napisał Maksymilian Dyśko z „Głosu Wielkopolskiego”.

Na kolejkę przed końcem sezonu Lech Poznań zajmuje czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy ze stratą trzech punktów do Legii Warszawa, której na pewno już nie wyprzedzi, ponieważ ma gorszy bilans bezpośrednich meczów. Wiadomo, że w kolejnych rozgrywkach zespół „Kolejorza” będzie prowadził Niels Frederiksen.

Duńczyk z pewnością wprowadzi swoje porządki w kadrze, a część ruchów może też wynikać z wcześniejszego planu. Maksymilian Dyśko donosi, że odejść z klubu może siedmiu zawodników - Filip Bednarek, Alan Czerwiński, Barry Douglas, Nika Kwekweskiri, Filip Marchwiński, Artur Sobiech i Kristoffer Velde.

Kontrakty Douglasa oraz Sobiecha są ważne tylko do 30 czerwca i po prostu miałyby nie zostać przedłużone. Umowy pozostałych wymienionych wyżej zawodników obowiązują nieco dłużej.

22-letni Marchwiński był łączony z zagranicznym transferem już sporo czasu temu. W poprzednim roku jego kontrakt został przedłużony, ale tylko do 30 czerwca 2025 roku. Od początku wyglądało to na pewne przygotowanie pod transfer właśnie po tym sezonie. Dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego” zasugerował, że ofensywny pomocnik przeniesie się do Włoch.

Jeśli chodzi o Velde, którym interesowały się między innymi Beşiktaş czy OGC Nice, w styczniu Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekazał, iż otrzymał on informację, że transfer będzie możliwy właśnie dopiero latem.

Dyśko wymienił jeszcze jedno nazwisko. Chodzi o Adriela Ba Louę. Tutaj potrzebny będzie jednak chętny, który złoży satysfakcjonującą ofertę.