Silas Wamangituka na celowniku klubów Premier League

Silas Wamangituka na celowniku klubów Premier League
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Eurosport

Na celowniku Evertonu i Fulham miał znaleźć się Silas Wamangituka, o czym informuje „Eurosport”.

21-latek jeszcze w poprzednim sezonie pokazywał w niektórych meczach, że ma zadatki na niezłego zawodnika. Jego potencjał uwolnił się jednak na dobre dopiero w Bundeslidze.

Od początku bieżących rozgrywek Silas Wamangituka jest jednym z liderów Stuttgartu. Co w tym przypadku najważniejsze, przemawiają za nim statystyki, bo łącznie zdobył już dwucyfrową liczbę bramek.

Wszystko wskazuje zatem na to, że przedstawiciel Demokratycznej Republiki Konga nie pokazał jeszcze wszystkiego i dopiero się rozkręca. Być może zatem letnie okno transferowe będzie ostatnim momentem, by wykupić go za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Z takiego założenia wychodzą zresztą dwaj przedstawiciele Premier League. Skrzydłowy, który może pełnić też rolę środkowego napastnika, znalazł się bowiem na celowniku Evertonu i Fulham, o czym informuje „Eurosport”.

Sprawa nie będzie jednak należeć do najłatwiejszych, ponieważ w kolejce po podpis 21-latka ustawiają się też Niemieccy potentaci.

Wamangituka, który trafił do beniaminka Bundesligi z Paris FC, rozegrał w tym sezonie łącznie 24 mecze. Jego dorobek to 13 bramek i trzy asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy