Skandal w Niemczech. Piłkarz sfałszował sobie metrykę?!

Skandal w Niemczech. Piłkarz sfałszował sobie metrykę?! fot. HSV.de
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Jak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez niemiecki „Sport Bild”, Bakery Jatta tak naprawdę nazywa się Bakary Daffeh. Jeśli te doniesienia zostałyby potwierdzone, oznaczałoby to zatem, że Gambijczyk oszukał nie tylko Hamburger SV, ale także niemieckie władze.

Lewoskrzydłowemu wjazd do kraju naszych zachodnich sąsiadów ułatwiło to, że był wówczas nieletni, a tak przynajmniej wynikało z dokumentów, którymi obecnie się posługuje. Wedle nich urodził się on szóstego czerwca 1998 roku. W Niemczech Gambijczyk był testowany przez Werder Brema i wspomniany Hamburger SV, który ostatecznie wygrał walkę o tego zawodnika w 2016 roku.

Wówczas gracz urodzony w Gunjur oświadczył, że do tej pory nie grał w żadnym klubie, a ponadto w rozmowie ze „Sport Bildem” powiedział: – Jeszcze kilka miesięcy temu grałem w piłkę ze znajomymi w Afryce. Zazwyczaj boso i na betonie. Kto miał buty, ten był traktowany jak król.

Tymczasem, jak wynika ze śledztwa powyższego dziennika, Bakery Jatta miał sfałszować własne dane personalne, a przedtem posługiwać się dokumentami Bakary’ego Daffeha urodzonego szóstego listopada 1995 roku. Jakby tego było mało, jak twierdzą niemieccy dziennikarze, Gambijczyk w swoim kraju grał w kilku klubach, ale było mu także dane m.in. być częścią kadry narodowej do lat 20, w której zresztą zdobył zwycięską bramkę w meczu z Liberią. Do takich ustaleń „Sport Bild” doszedł, prowadząc wnikliwą analizę kariery obu zawodników, która obejmowała m.in. rozmowy z byłymi trenerami Daffeha.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, piłkarz „Rothosen” może mieć nie lada problemy, bowiem oznaczałoby to, że oszukał on nie tylko swój klub, ale i tamtejsze władze.

Jatta do tej pory wystąpił w 16 meczach Bundesligi i 47 spotkaniach na jej zapleczu. Jego umowa z HSV obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy