2024-10-19 16:05:39; Aktualizacja: 2 godziny temu
Skopał, uderzył i wyleciał! Mohammed Kudus z czerwoną kartką w meczu z Tottenhamem Fot. Viaplay
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Viaplay

West Ham United poniósł wysoką porażkę z Tottenhamem, przegrywając z nim aż 1:4. W końcówce meczu z boiska wyrzucony został Mohammed Kudus, który nie zapanował nad swoimi emocjami.

Sobotnie zmagania w ramach ósmej kolejki Premier League rozpoczęły się od meczu Tottenhamu z West Hamem United. Wynik rywalizacji już 18 minut po pierwszym gwizdku rozpoczął Mohammed Kudus, celebrując bramkę przy wykorzystaniu... plastikowego krzesła.

Radość drużyny z London Stadium nie potrwała jednak zbyt długo, gdyż gospodarze do wyrównania doprowadzili już 18 minut później za sprawą trafienia Dejana Kulusevskiego. W drugiej połowie bramki dołożyli Yves Bissouma, Alphonse Areola z golem samobójczym oraz Hueng-Min Son, ustalając wynik już na pół godziny przed końcem meczu.

Spora przewaga „Spurs” nad „Młotami” sprawiła, że nad emocjami nie zapanował strzelec jedynej bramki dla zespołu Julena Lopeteguiego, wspomniany wcześniej Kudus. 24-letni pomocnik najpierw w trakcie gry skopał Micky'ego van de Vena, a następnie przeniósł swój atak do pozycji stojącej, gdzie również postanowił zaatakować rywala, uderzając go w twarz.

Po skorzystaniu z pomocy VAR-u sędzia główny podjął jedyną słuszną decyzję w tym przypadku i wyrzucił reprezentanta Ghany z boiska na cztery minuty przed końcem spotkania.

Tottenham po ośmiu meczach zajmuje szóstą lokatę w tabeli z dorobkiem 13 punktów. West Ham z kolei jest na ósmym miejscu z ośmioma „oczkami”.