Skorża do wzięcia. Polski trener zakończył pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Skorża do wzięcia. Polski trener zakończył pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Kamieniecki I Sport.tvp.pl

Jak informuje Piotr Kamieniecki z TVP Sport, Maciej Skorża nie jest już selekcjonerem reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23.

Drużyna prowadzona przez polskiego szkoleniowca walczyła o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W styczniowych Mistrzostwach Azji U-23, które były jednocześnie turniejem eliminacyjnym, doszła jednak tylko do ćwierćfinału (porażka z Uzbekistanem 1:5) i stało się jasne, że podopieczni Skorży nie zagrają na igrzyskach. Zapewne miało to decydujący wpływ w kontekście rozstania.

Polak prowadził kadrę olimpijską ZEA od marca 2018 roku. Stosunkowo niedawno łączono go z objęciem tamtejszej pierwszej reprezentacji, ale ostatecznie jej selekcjonerem został Ivan Jovanović.

Zapewne Skorża nie będzie narzekał na brak zainteresowania. Jak czytamy, nie można wykluczyć, że wróci on do Ekstraklasy.

W przeszłości 48-latek był szkoleniowcem Amiki Wronki, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Wisły Kraków, Legii Warszawa, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Na koncie ma trzy mistrzostwa i tyle samo Pucharów Polski.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy