Slavia odpowiada Sparcie. Jeszcze jeden HIT w Czechach!

2017-08-11 15:43:07; Aktualizacja: 6 lat temu
Slavia odpowiada Sparcie. Jeszcze jeden HIT w Czechach! Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Isport

Miroslav Stoch zostanie w najbliższych dniach zawodnikiem Slavii Praga.

Imponująca jest walka na rynku transferowym pomiędzy dwoma rodzącymi się u naszych południowych sąsiadów ligowymi potęgami. W najbliższych dniach będziemy świadkami kolejnego odcinka ich batalii, bo w drodze na testy medyczne jest aktualnie Miroslav Stoch. Słowak ma podpisać kontrakt ze Slavią.

Praski zespół interesował się zawodnikiem Fenerbahçe już w styczniu, ale wówczas do transferu nie doszło, bo Turkowie żądali za niego 2,5 miliona euro. Po rundzie wiosennej cena znacznie spadła i obecnie pomocnik jest już dostępny dla Slavii, która zapłaci za niego milion euro.

Co ciekawe, Fenerbahçe zgodziło się nie tylko na znaczne obniżenie kwoty odstępnego, ale będzie jeszcze przez rok płacić część wynagrodzenia 27-latka. Dopiero od następnego sezonu ten obowiązek w całości przejmie Slavia. 

To kolejny hit transferowy Slavii, która sprowadziła już w tym oknie takich piłkarzy, jak Danny, Halil Altintop, Ruslan Rotan, Jakub Hromada i Eduard Sobol. Ich rywale zza miedzy, czyli Sparta Praga, zakontraktowali do tej pory między innymi Tala Ben Haima, Semiha Kayę, Jonathana Bibiany’ego, Rio Mavubę i Georges Mandjecka.