Snodgrass: Bilić? Trudno było mi to przyjąć. Musiałem schować dumę do kieszeni

Snodgrass: Bilić? Trudno było mi to przyjąć. Musiałem schować dumę do kieszeni
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Birmingham Mail

Robert Snodgrass szczerze przyznał, że jego współpraca ze Slavenem Biliciem nie układała się najlepiej.

Szkot trafił do West Ham United w styczniu tego roku, a Hull City zarobiło na jego sprzedaży ponad dziesięć milionów euro. Jego przygoda z „Młotami” nie trwała jednak długo, ponieważ kilka dni temu potwierdzone zostały jego przenosiny do Aston Villi. Napastnik będzie tam grał na wypożyczeniu, ale nie ukrywa radości z faktu, iż nie będzie musiał dalej współpracować z menedżerem Slavenem Biliciem.

- W zeszłym sezonie do moich głównych wartości należało zdobywanie bramek i stwarzanie okazji, robiłem to w pierwszej części rozgrywek [Snodgrass grał wtedy jeszcze w Hull - przyp. red.]. Później przeniosłem się do West Hamu i trafiłem na menedżera, który wystawiał mnie na nie mojej pozycji. Mówiąc szczerze, trudno było mi to przyjąć - stwierdził otwarcie w rozmowie z „Birmigham Mail”.

- Czasami, w zależności od tego, jak zostałeś wychowany, starasz się schować dumę do kieszeni i grać gdziekolwiek. Ale jeśli chcesz wydobyć z zawodnika to, co najlepsze, musisz go wystawiać na jego naturalnej pozycji, to proste. Zawsze to robiłem. Zdobywałem bramki, stwarzałem okazje, gdziekolwiek nie grałem. Musisz grać na nominalnej pozycji i właśnie dlatego zdecydowałem się wykonać krok w kierunku odejścia.

- Rozmawiałem z menedżerem, powiedziałem mu: „chciałeś, żebym spróbował zastąpić Payeta, ale to nie moja pozycja”. Nie mogłem postawić sprawy bardziej klarownie. Gdy rozmawiałem z nim w tym sezonie, powiedziałem: „muszę grać na mojej pozycji, potrzebuję serii meczów w nominalnej roli”. Dlatego przyszedłem do Aston Villi. Teraz mam menedżera, który wie, do czego nadaję się najlepiej. Zatrudnił mnie za duże pieniądze już w Hull.

Po przenosinach do Birmigham, Snodgrass ma okazję ponownie współpracować z Steve'em Bruce'em.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy