Solskjær: On przypomina mi Cristiano Ronaldo

Solskjær: On przypomina mi Cristiano Ronaldo fot.
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | FOX Sports Asia

Manchester United w sobotę pokonał Fulham 3:0, a kapitalny występ zanotował Anthony Martial. Po meczu pochwał nie szczędził mu Ole Gunnar Solskjær.

Pierwszy gol na Craven Cottage padł już w 14. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Paul Pogba. Środkowemu pomocnikowi asystował Anthony Martial. Po około dziesięciu minutach francuski skrzydłowy wziął sprawy w swoje ręce i podwyższył prowadzenie dla „Czerwonych Diabłów”. Po zmianie stron drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył były zawodnik Juventusu.

Gary Neville występ Martiala porównał do tego Cristiano Ronaldo, gdy po pod koniec lutego 2007 roku zwycięską bramkę po indywidualnej akcji zdobył właśnie Portugalczyk. W podobnym tonie wypowiedział się Ole Gunnar Solskjær, menedżer drużyny.

– Tak, to było pod koniec meczu, gdy my graliśmy kiepsko, a Cristiano strzelił gola – rozpoczął.

– Widzę pewne podobieństwa. Jeśli chce być na poziomie Cristiano, wie, co ma robić. To jest w jego rękach. On ma talent – dodał.

– Jeśli spojrzysz na bramkę i jego pozycję, dostrzeżesz, że nie jest on wolny od zadań defensywnych. Był na naszej połowie, gdy wygraliśmy piłkę. Dostał piłkę 20 jardów od linii środkowej na naszej połowie. Dopiero dalej biegł z nią, więc wcześniej musiał wykonać trochę defensywnej pracy. Wie, że musi to robić, a ma już trochę jakości. Jest dynamiczny i utrzymuje balans, tempo, kontroluje wszystko wokół siebie. Kiedy jesteś obrońcą, nie chcesz, żeby on na ciebie grał. Ale on również wie, że musi bronić – kontynuował.

– Cieszę się, że mam go w swoim zespole. Wykreował tak wiele okazji, tyle bramek. Jest piłkarzem Manchesteru United. Rozpala kibiców. Rozpala menedżera. On rozpala swoich kolegów z drużyny. Jest świetną osobą w tym zespole – zakończył Norweg.

Martial w obecnym sezonie rozegrał 27 spotkań, strzelił 11 goli i zanotował asystę. Jego umowa z „Czerwonymi Diabłami” wygasa w połowie 2024 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy