Southampton o krok od pozyskania młodego napastnika Chelsea

Southampton o krok od pozyskania młodego napastnika Chelsea
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: The Athletic

Southampton finalizuje właśnie wypożyczenie Armando Broji z Chelsea - twierdzą dziennikarze TheAthletic.com.

Southampton w tym okienku transferowym straciło swojego kluczowego napastnika. Danny Ings ostatecznie nie zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem. Postanowił poszukać nowych wyzwań i przeniósł się do Aston Villi. Anglik w drużynie „Świętych” był ważnym elementem. Łącznie dla zespołu zdobył 46 bramek i 10 asyst w 100 spotkaniach. Jednocześnie zakładał opaskę kapitańską.

W związku z tym na St. Mary’s Stadium zaczęli rozglądać się za nowym snajperem. Na samym początku celem transferowym był Tammy Abraham z Chelsea. Ostatecznie w Londynie chcą oddać swojego piłkarza tylko w ramach definitywnego transferu, na co nie może sobie teraz pozwolić Southampton.

„Święci” jednak zainteresowali się innym napastnikiem „The Blues”. Mowa tu o 19-letnim Armando Broji, który tego lata miał udać się na wypożyczenie zagranicę. Na samym początku w grę wchodziły przenosiny do Anderlechtu albo Udinese, ale ostatecznie to klub Jana Bednarka wygrał wyścig o podpis piłkarza.

Cała transakcja zostanie prawdopodobnie sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych dni. Broja trafi do Southampton na roczne wypożyczenie, ale w umowie nie zostanie zawarta opcja wykupu po zakończeniu rozgrywek.

Chelsea cały czas liczy na niego, a najlepszym odzwierciedleniem tego jest nowy, pięcioletni kontrakt, który został podpisany w zeszłym miesiącu.

19-latek to nie pierwszy zawodnik „The Blues”, który tego lata trafił na St. Mary’s Stadium. Wcześniej na stałe szeregi klubu zasilił Valentino Livramento, piłkarz roku w akademii Chelsea. Oprócz tego w tym oknie pozyskano również Romaina Perraud.

„Święci” jednocześnie finalizują transfer potencjalnego następcy Ingsa - Adama Armstronga z Blackburn Rovers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Piłkarz PSG będzie pauzował przez cztery miesiące. Operacja w Finlandii OFICJALNIE: Piłkarz PSG będzie pauzował przez cztery miesiące. Operacja w Finlandii Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy