Spalony widmo w meczu Kanada - Belgia. Pierwsza kompromitacja sędziów w Katarze [WIDEO]

Reprezentacja Kanady została pozbawiona kolejnego rzutu karnego w starciu Mistrzostw Świata przeciwko Belgii. Do przerwy ekipa ta przegrywa 0-1.

W ostatnim ze środowych spotkań naprzeciw siebie stanęły zespoły Kanady i Belgii. Przed tą rywalizacją wydawało się, że zdecydowanym faworytem są ci drudzy, którzy występują w roli kandydata do końcowego triumfu w imprezie.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i od samego początku zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Ameryki Północnej.

Do tego stopnia, że w jedenastej minucie mieli niebywałą szansę, by wyjść na prowadzenie, bo otrzymali rzut karny. Z jedenastu metrów pomylił się jednak gwiazdor Bayernu Monachium, Alphonso Davies.

Kanada nie zamierzała odpuszczać i robiła wszystko, by strzelić gola, a szansa ku temu pojawiła się w 38. minucie.

Wówczas piłkę niefrasobliwie zagrał Eden Hazard, a ta trafiła pod nogi gracza rywali. Axel Witsel próbował odebrać mu piłkę, ale zamiast tego go sfaulował.

Arbiter Janny Sikazwe (ten sam, który swego czasu podczas Pucharu Narodów Afryki zakończył mecz Tunezji z Mali w... 86. minucie - WIĘCEJ TUTAJ) uznał jednak, że doszło do spalonego, chociaż piłkę zagrywał Belg.

Kilka chwil później na prowadzenie wyszły „Czerwone Diabły”, a gola strzelił Michy Batshuayi. Do przerwy mamy zatem 1-0.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Jacek Krzynówek namaścił po latach swojego następcę w reprezentacji Polski „On to ma” Jacek Krzynówek namaścił po latach swojego następcę w reprezentacji Polski „On to ma”