Sport Bild: Bayern chce przedłużyć umowę z Lewandowskim

Sport Bild: Bayern chce przedłużyć umowę z Lewandowskim
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Niemieckie media spekulują, że już latem do Bayernu Monachium może dołączyć Timo Werner z Lipska. Pomimo tego „Gwiazda Południa” chce w jasny sposób zakomunikować Robertowi Lewandowskiemu, że nie ma się czego obawiać.

Napastnik Lipska, który dzisiaj obchodzi swoje 23. urodziny, jest przymierzany do gry w Bayernie. Transfer reprezentanta Niemiec mógłby zagrozić pozycji Lewandowskiego, który od wielu sezonów ma zapewnione miejsce w ataku bawarskiej drużyny.

Jak donosi jednak „Sport Bild”, władze mistrzów Niemiec chcą w jasny sposób zakomunikować Polakowi, że nadal na niego liczą. Przygotowują one bowiem 30-latkowi nowy kontrakt, który wydłużyłby obecne porozumienie (do 30 czerwca 2021 roku) o kolejne dwa lata.

Zarząd „Gwiazdy Południa” uważa, że Werner może pełnić rolę zmiennika „Lewego”, grać u jego boku lub po prostu zająć miejsce na skrzydle. 

Przedłużenie umowy z kapitanem reprezentacji Polski jest ważne z jeszcze jednego powodu. Pokazałoby to władzom Lipska, że to Bayern stoi na uprzywilejowanej pozycji podczas negocjacji w sprawie transferu 23-letniego Wernera.

Należy bowiem pamiętać, że „Byki” obecnie żądają za swojego zawodnika 60 milionów euro, podczas gdy Bawarczycy nie chcą wydawać więcej niż 40 milionów.

W międzyczasie trwa walka zarządu klubu z Lipska o przedłużenie kontraktu z Wernerem, co oczywiście zwiększyłoby zarobki zawodnika. Na ten moment nie wiadomo więc, jaka przyszłość czeka 23-krotnego reprezentanta Niemiec.

23-latek w obecnym sezonie strzelił dla „Byków” 13 goli i zanotował trzy asysty. 30-letni Lewandowski ma na swoim koncie już 27 trafień i 11 asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy