Sports Hochi: Nakajima odchodzi z Portimonense. Japoński rekord transferowy i wkrótce przeprowadzka do giganta?!

Sports Hochi: Nakajima odchodzi z Portimonense. Japoński rekord transferowy i wkrótce przeprowadzka do giganta?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Hochi Sports

Według japońskiego serwisu Hochi Sports Shoya Nakajima jeszcze podczas zimowego okna transferowego wzmocni katarski Al-Duhail, przenosząc się tam z Portimonense.

Kwota transakcji wyniesie 35 milionów euro, a sam zawodnik zarobi 3,5 miliona euro rocznie w ramach kontraktu.

Tym samym filigranowy skrzydłowy, który rośnie na nową gwiazdę japońskiego futbolu, opuszcza portugalskie Portimonense. Przeniósł się tam latem 2017 roku najpierw na wypożyczenie z FC Tokio, potem definitywnie. Wystąpił w 47 meczach, strzelając 15 bramek i zaliczając 19 asyst.

Nakajima w momencie transferu stanie się najdroższym japońskim piłkarzem w historii, bijąc rekord obecnie należący do Hidetoshiego Nakaty, który w 2001 roku zmienił Romę na Parmę za, w przeliczeniu, blisko 30 milionów euro.

Jednocześnie spekuluje się, że dla 24-latka ma to być jedynie przystanek w karierze. Al-Duhail, czyli mistrz Kataru, stanowić może bowiem jedynie stację przesiadkową przed przeprowadzką do Paris Saint-Germain, również zarządzanego przez Katarczyków.

Transfer Nakajimy będzie drugim dla szkoleniowca Ruiego Farii, który w poniedziałek pozyskał Medhiego Benatię z Juventusu za osiem milionów euro (i dwa miliony euro zmiennych).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy