Stal Mielec w transferowej ofensywie. Trzech nowych piłkarzy w klubie Ekstraklasy [OFICJALNIE]

2021-08-26 14:30:41; Aktualizacja: 2 lata temu
Stal Mielec w transferowej ofensywie. Trzech nowych piłkarzy w klubie Ekstraklasy [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Stal Mielec

Stal Mielec pozyskała w ostatnich dniach Fabiana Piaseckiego, Kokiego Hinokio oraz Adriana Szczutowskiego.

Stal Mielec zaczęła ten sezon dosyć słabo i po pięciu kolejkach plasuje się w ligowej tabeli dopiero na szesnastym miejscu z dorobkiem czterech punktów.

Działacze klubu są świadomi, że kadra jest dosyć wąska i jeśli drużyna ma walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie, potrzebne są transfery. Z tego powodu sprowadzono trzech zawodników.

Do ekipy ze stolicy Podkarpacia dołączyli Fabian Piasecki, Koki Hinokio oraz Adrian Szczutowski.

Pierwszy z tych zawodników to środkowy napastnik, który przenosi się do Mielca ze Śląska Wrocław w ramach wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami jest ważna do 30 czerwca 2022 roku i co istotne, zawiera opcję wykupu.

Ten ruch zaskakuje o tyle, że 26-latek wystąpił już w tym sezonie w jedenastu meczach zespołu Jacka Magiery. W tym czasie strzelił trzy bramki.

Drugi z graczy to z kolei ofensywny pomocnik, którego doskonale zna trener Adam Majewski. Obaj panowie mieli okazję współpracować ze sobą w Stomilu Olsztyn i bardzo się cenią.

20-latek od lipca jest związany z Zagłębiem Lubin. To właśnie z tej drużyny przeniósł się w ramach transferu czasowego do Stali.

Ostatni z piłkarzy zasilił ekipę z Mielca, opuszczając Wisłę Płock. Tu również mamy do czynienia z wypożyczenie, które zawiera opcję transferu definitywnego.

Szczutowski najlepiej czuje się na pozycji środkowego napastnika podobnie jak wspomniany Piasecki.