Starzyński może zmienić klub wewnątrz Ekstraklasy

Starzyński może zmienić klub wewnątrz Ekstraklasy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: WP SportoweFakty

Kontrakt Filipa Starzyńskiego z Zagłębiem Lubin jest ważny tylko do 30 czerwca 2020 roku. Według WP SportoweFakty wkrótce najprawdopodobniej zmieni on klub.

Władze „Miedziowych” zaproponowały 28-letniemu ofensywnemu pomocnikowi nową umowę, ale dotychczasowe rozmowy między stronami nie przyniosły porozumienia i odejście Starzyńskiego jest bardzo możliwe. Jak donoszą WP SportoweFakty, największe zainteresowanie jego osobą wykazują Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Oba kluby przygotowały już dla niego oferty.

Zdaniem powyższego źródła w Białymstoku Starzyński mógłby liczyć na jedną z najwyższych pensji (te wynoszą tam 15-20 tysięcy euro miesięcznie) i gwarancję płatności w terminie. Lechia jest skłonna zaproponować mu podobne warunki, choć z tymi drugimi bywa w Gdańsku różnie. Klub z Trójmiasta ma jednak asa w rękawie w osobie Piotra Stokowca. Czterokrotny reprezentant Polski w przeszłości współpracował z trenerem w Lubinie, świetnie prezentując się pod jego wodzą.

Wszystko wskazuje na to, że Jagiellonia i Lechia spróbują pozyskać Starzyńskiego już zimą. Jeśli się nie uda, w grę wejdzie wolny transfer po zakończeniu sezonu. 

W trwających rozgrywkach Starzyński wybiegał 20 razy na murawy Ekstraklasy, notując dwa trafienia i sześć asyst. Jego całkowity bilans na najwyższym rodzimym szczeblu to 219 spotkań, 53 bramki i 63 ostatnie podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy