Starzyński może zmienić klub wewnątrz Ekstraklasy

Starzyński może zmienić klub wewnątrz Ekstraklasy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: WP SportoweFakty

Kontrakt Filipa Starzyńskiego z Zagłębiem Lubin jest ważny tylko do 30 czerwca 2020 roku. Według WP SportoweFakty wkrótce najprawdopodobniej zmieni on klub.

Władze „Miedziowych” zaproponowały 28-letniemu ofensywnemu pomocnikowi nową umowę, ale dotychczasowe rozmowy między stronami nie przyniosły porozumienia i odejście Starzyńskiego jest bardzo możliwe. Jak donoszą WP SportoweFakty, największe zainteresowanie jego osobą wykazują Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Oba kluby przygotowały już dla niego oferty.

Zdaniem powyższego źródła w Białymstoku Starzyński mógłby liczyć na jedną z najwyższych pensji (te wynoszą tam 15-20 tysięcy euro miesięcznie) i gwarancję płatności w terminie. Lechia jest skłonna zaproponować mu podobne warunki, choć z tymi drugimi bywa w Gdańsku różnie. Klub z Trójmiasta ma jednak asa w rękawie w osobie Piotra Stokowca. Czterokrotny reprezentant Polski w przeszłości współpracował z trenerem w Lubinie, świetnie prezentując się pod jego wodzą.

Wszystko wskazuje na to, że Jagiellonia i Lechia spróbują pozyskać Starzyńskiego już zimą. Jeśli się nie uda, w grę wejdzie wolny transfer po zakończeniu sezonu. 

W trwających rozgrywkach Starzyński wybiegał 20 razy na murawy Ekstraklasy, notując dwa trafienia i sześć asyst. Jego całkowity bilans na najwyższym rodzimym szczeblu to 219 spotkań, 53 bramki i 63 ostatnie podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy