Sterling może zarobić fortunę. Air Jordan oferuje mu 100 milionów funtów!

Sterling może zarobić fortunę. Air Jordan oferuje mu 100 milionów funtów! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Raheem Sterling niedługo stanie przed wyborem nowego sponsora, a marka Air Jordan jest gotowa sporo zapłacić za jego usługi.

Aktualnie Anglik nosi buty wyprodukowane przez firmę Nike, ale niedługo może się to zmienić, ponieważ jego umowa z amerykańskim koncernem dobiega końca w przyszłym roku. To sygnał alarmowy dla wielu potencjalnych sponsorów, którzy dostrzegają wielką wartość marketingową skrzydłowego Manchesteru City. Zawodnik zrobił wokół siebie sporo szumu w związku z walką z rasizmem i uczestniczył w głośnych kampaniach, co teraz przekłada się na jego bardziej biznesową popularność.

„The Telegraph” informuje, że po zawodnika zgłaszali się już przedstawiciele takich firm jak Gillette czy H&M, ale największe zyski piłkarz zgarnie oczywiście od marki, którą będzie promował na co dzień poprzez ubranie. Tutaj właśnie pojawia się szansa na niezwykle lukratywny kontrakt, bowiem Air Jordan jest gotowe zapłacić Sterlingowi nawet 100 milionów funtów.

Wszystko zależy od tego, jak długo miałoby obowiązywać porozumienie, jednak Amerykanie z każdym krokiem przekonują się, iż taki wydatek może być jak najbardziej opłacalny. Nike także nie powinno robić szczególnych problemów w tej kwestii, ponieważ marka sygnowana wizerunkiem Michaela Jordana została założona właśnie pod patronatem „Swoosha”.

Air Jordan dopiero niedawno wszedł na rynek piłkarski. Marka jest od dawna kojarzona w świecie koszykówki czy baseballu, na co przekłada się głównie fakt, iż to te dyscypliny uprawiał legendarny Jordan. Ponadto stara się ona pokazać szerszej publiczności poprzez umowy z gwiazdami muzyki, a od roku także wchodząc na rynek piłkarski. Jak na razie Air Jordan produkuje stroje dla Paris Saint-Germain i już pierwszy rok współpracy pokazał Amerykanom, że dalszą inwestycja w „soccer” jest naprawdę godna rozważenia.

Do tej pory firma nie produkowała butów piłkarskich, ale korzystając z doświadczenia Nike liczy, że uda jej się stworzyć coś innowacyjnego. W produkcji miałoby pomoc zakontraktowanie gwiazdy z wysokiej półki i to właśnie Sterling miałby się stać idealną twarzą nowego projektu. W ten sposób Air Jordan chce stać się alternatywą dla Adidasa i pomóc Nike w rywalizacji z niemieckim gigantem, poszerzając rynek o swoje produkty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy