Stoke City zareagowało na odejście Butlanda transferem z Premier League. OFICJALNIE: Gunn w Championship

Stoke City zareagowało na odejście Butlanda transferem z Premier League. OFICJALNIE: Gunn w Championship
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stoke City

Stoke City poinformowało o angażu Angusa Gunna.

Jack Butland pod koniec poprzedniego sezonu stracił miejsce w podstawowym składzie i nie odzyskał go w trwających rozgrywkach. W związku z tym, na rok przed końcem umowy, postanowił zmienić klub.

Szansę na odbudowanie swojej pozycji w angielskim futbolu zaoferowało mu Crystal Palace, choć wcześniej mówiło się także o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu.

Fakt odejścia 27-latka z drużyny „Garncarzy” sprawił, że jego były już pracodawca musiał sięgnąć po następcę. Tym sposobem pozyskano Angusa Gunna.

Kiedy do Southampton z wypożyczenia wrócił Fraser Forster, a z rezerw awansowany został Harry Lewis, pewne stało się to, że 24-latek z jednym powołaniem do reprezentacji Anglii na swoim koncie wkrótce opuści tymczasowo klub.

Bramkarz mierzący 196 centymetrów wzrostu postrzegany jest jako przyszły gracz podstawowego składu „Świętych”, w którym jednak jak na razie występuje zbliżający się do 31. roku życia Alex McCarthy. Aby zatem nie hamować jego rozwoju, zapadła decyzja o wypożyczeniu do 30 czerwca 2021 roku.

W efekcie Adam Davies zyskuje znakomitego konkurenta, który w przeszłości był związanych z Norwich City oraz Manchesterem City, lecz wszystkie 22 występy w Premier League uzbierał w Southampton.

Stoke City obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli Championship. Przed Gunnem pozyskało jeszcze takich piłkarzy jak John Mikel Obi czy Steven Fletcher.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy