Stoke City zareagowało na odejście Butlanda transferem z Premier League. OFICJALNIE: Gunn w Championship

Stoke City zareagowało na odejście Butlanda transferem z Premier League. OFICJALNIE: Gunn w Championship
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stoke City

Stoke City poinformowało o angażu Angusa Gunna.

Jack Butland pod koniec poprzedniego sezonu stracił miejsce w podstawowym składzie i nie odzyskał go w trwających rozgrywkach. W związku z tym, na rok przed końcem umowy, postanowił zmienić klub.

Szansę na odbudowanie swojej pozycji w angielskim futbolu zaoferowało mu Crystal Palace, choć wcześniej mówiło się także o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu.

Fakt odejścia 27-latka z drużyny „Garncarzy” sprawił, że jego były już pracodawca musiał sięgnąć po następcę. Tym sposobem pozyskano Angusa Gunna.

Kiedy do Southampton z wypożyczenia wrócił Fraser Forster, a z rezerw awansowany został Harry Lewis, pewne stało się to, że 24-latek z jednym powołaniem do reprezentacji Anglii na swoim koncie wkrótce opuści tymczasowo klub.

Bramkarz mierzący 196 centymetrów wzrostu postrzegany jest jako przyszły gracz podstawowego składu „Świętych”, w którym jednak jak na razie występuje zbliżający się do 31. roku życia Alex McCarthy. Aby zatem nie hamować jego rozwoju, zapadła decyzja o wypożyczeniu do 30 czerwca 2021 roku.

W efekcie Adam Davies zyskuje znakomitego konkurenta, który w przeszłości był związanych z Norwich City oraz Manchesterem City, lecz wszystkie 22 występy w Premier League uzbierał w Southampton.

Stoke City obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli Championship. Przed Gunnem pozyskało jeszcze takich piłkarzy jak John Mikel Obi czy Steven Fletcher.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy