Strzelił pięknego gola Wiśle Kraków w barażach o awans. Jest blisko nowego klubu
2025-06-16 15:59:04; Aktualizacja: 1 godzina temu
Miedź Legnica poinformowała w poniedziałek o ruchach kadrowych, w tym o odejściu Michaela Kostki. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl jego nowym klubem prawdopodobnie będzie Rot-Weiss Essen.
Kontrakt Michaela Kostki z Miedzią Legnica obowiązuje do 30 czerwca i wiadomo już, że nie zostanie przedłużony. Zawodnik będzie mógł dołączyć do nowego klubu bez kwoty odstępnego i według Tomasza Włodarczyka prawdopodobnie dołączy do Rot-Weiss Essen.
Mowa o niemieckim trzecioligowcu, który w ostatnim sezonie zajął ósme miejsce w tabeli. Na przestrzeni 38 kolejek zgromadził 56 punktów.
Kostka urodził się w Hannoverze, ale ma polskie korzenie. Dotychczas był powoływany do reprezentacji juniorskich obu krajów. Jeśli chodzi o karierę klubową, to po treningach w tym pierwszym mieście przeniósł się do Lipska.Popularne
W Miedzi wylądował z kolei w 2022 roku. Od tamtej pory prawy obrońca zanotował 91 występów w jej trykocie.
W tym mieszczą się 27 mecze w Ekstraklasie. W ostatnim sezonie również 27 razy pojawił się na boiskach w trakcie fazy zasadniczej I ligi. Strzelił jednego gola. Kolejną bramkę i to bardzo ładnej urody zdobył w półfinale baraży o awans do rodzimej elity z Wisłą Kraków (1:0). W ich finale lepsza okazała się Wisła Płock (0:2) i to ona się do niej dostała.
Miedź pewnie powalczy o promocję w kolejnych rozgrywkach, ale już bez Kostki w swoich szeregach.
Michael Kostka (Miedź Legnica) ma przenieść się do Rot Weiss Essen (3. Bundesliga). pic.twitter.com/boHxnhHsOI
— Tomasz Włodarczyk (@wlodar85) June 16, 2025